Wybór odpowiedniej protezy
Choroby

Leczenie bezzębia – jak wybrać odpowiednią protezę?

Braki w uzębieniu są nie tylko utrudnieniem w rozdrabnianiu pokarmu, ale także znacznym defektem natury estetycznej. Osoby, które w wyniku wypadku, zaniedbań lub choroby utraciły zęby, często wstydzą się tego i szukają rozwiązań, które pozwolą im zakamuflować ich brak. Najprostszym, a jednocześnie niezwykle skutecznym rozwiązaniem jest zastąpienie braków protezą – stałą lub częściową. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak dobrać odpowiednią protezę.

Leczenie bezzębia – dostępne rozwiązania

Najpopularniejszym rozwiązaniem, pozwalającym na normalne funkcjonowanie, jest skorzystanie z usług protetyka i sięgnięcie po wyjmowaną protezę – częściową lub całościową. Popularność tej metody leczenia nie wynika jednak z tego, że jest ona najlepsza. Jest ona po prostu najbardziej dostępna. Wyjmowane protezy częściowe oraz całościowe są najtańszym z możliwych rozwiązań. Możliwe jest także uzyskanie na nie refundacji z NFZ. Oprócz ceny i dostępności, mają one wiele wad. Konieczność wyciągania i oczyszczania ich, zwłaszcza dla młodych osób oraz osób w średnim wieku, bywa kłopotliwa. Potrafią się one także poluzować w ciągu dnia, np. podczas spożywania posiłku. Dzięki rozwojowi medycyny i stomatologii, pacjenci cierpiący z powodu braków w uzębieniu, mają do dyspozycji także inne rozwiązania, oparte o implanty.

Implanty stomatologiczne – możliwości

Implantologia daje szeroki wachlarz możliwości osobom, które chcą znów uśmiechać się szeroko i nie odczuwać dyskomfortu podczas spożywania ulubionych posiłków. Podstawą do zamocowania korony, mostu lub pracy protetycznej jest wszczepienie implantu w kość szczęki lub żuchwy. Na wszczepionym implancie montuje się na stałe protezę, koronę lub most, dzięki czemu pacjent nie musi martwić się o to, że cokolwiek mu się odklei lub będzie musiał oczyścić protezę wyjmowaną w niekomfortowej dla niego sytuacji.

Implanty są najskuteczniejszą i najbardziej efektywną metodą leczenia bezzębia. Mnogość rozwiązań, zarówno pod kątem ich specyfiki, jak i cen, sprawia że każdy pacjent może uzyskać najbardziej optymalne dla siebie efekty wizualne i funkcjonować, jak gdyby nigdy nie miał problemów z uzębieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.