Mata do jogi
Ruch

Mata do jogi – jaką wybrać

Mata do jogi powinna być dobrana do stopnia zaawansowania. Jeśli szukasz podstawowej maty, jest wiele produktów na rynku. Do jogi, kauczukowa, korkowa, z juty czy z pianki termoplastycznej jest zawsze doskonałym wyborem.

Mata do jogi – praktyki jogi

Zaczynając przygodę z jogą, zakup podstawowej maty do ćwiczeń, jest priorytetem. Szeroki wybór mat na rynku pozwala na zaopatrzenie się w odpowiedni produkt, który zapewni bezpieczną praktykę jogi. Warto zwracać uwagę, czy ma właściwości antypoślizgowe i zapobiega gromadzeniu kurzu oraz bakterii. Mata do jogi z naturalnego kauczuku i korka, ale z pianki termoplastycznej, jest warta polecenia.

Mata do jogi

Profesjonalna mata pozwala wykonywać dynamiczne style jogi, dlatego trzeba kierować się stopniem zaawansowania. Kompaktowa mata jest lekka, więc można ją zabierać w podróż. Uniwersalne maty zapewniają długotrwałe korzystanie z produktów. Osoby, które uprawiają jogę, wybierają profesjonalne maty z ekologicznego materiału.

Grubość maty i wielkość maty

Należy zwracać uwagę na materiał, wykonanie i certyfikaty. Korkowa i kauczukowa mata czy z juty, charakteryzują się różnymi właściwościami, które wpływają na komfort ćwiczeń. Podczas zakupu należy zwracać uwagę na długość maty, dostosowując do wzrostu, doliczając około 10 cm. Ważna jest też grubość. Cienka mata jest łatwiejsza w transporcie, ale to gruba mata decyduje o amortyzacji kości oraz stawów. Dlatego wybierane są grubsze maty.

Mata do jogi

Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na wagę. Maty kauczukowe są ciężkie, więc trudno z nimi podróżować. Lżejsze są maty korkowe, więc praktykując w różnych miejscach, dobrze jest wybrać tego rodzaju produkt, bo można przewozić rowerem, pociągiem, samolotem, autokarem czy komunikacją miejską.

Do jogi mata – rodzaje

Syntetyczne antypoślizgowe maty do jogi są najtrwalsze, odporne na uszkodzenia i oddziaływanie wilgoci oraz przyjemne w dotyku. Występują w różnych grubościach. Produkowane są z PVC i z lekkiej, amortyzującej pianki termoplastycznej oraz z gumy. Do jogi statycznej sprawdzą się kauczukowe. Decydują się na ich zakup osoby początkujące. Osoby zaawansowane w praktykach, maty do jogi kauczukowe, zastępują korkowymi.

Mata do jogi

W ostatnich latach zyskały z resztą dużą popularność, ponieważ są naturalne, antybakteryjne, antystatyczne, a przy tym lekkie. Sprawdzają się przy intensywnym wysiłku, zapewniając odpowiednie podparcie dla dłoni oraz stóp. Warto zainwestować w dobrej jakości produkt, by służył przez długi czas. Maty do jogi kauczukowe, korkowe czy z juty sprawdzają się u osób, które nadmiernie się pocą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.