Zamontowane nowoczesne pompy do beczek
Dom i ogród

Pompy do beczek, czyli wygodne napełnianie i opróżnianie zbiorników

Jednym z najbardziej praktycznych i kompaktowych rozwiązań z zakresu transportu mediów, są nowoczesne pompy do beczek. Ich prosta konstrukcja, wytrzymałość, wydajność oraz mobilność sprawia, że znajdują one swoje stałe miejsce w wielu branżach przemysłowych. Na jakiej zasadzie działają pompy do beczek i do transportu jakich cieczy są używane?

Jak działa pompa do beczek

Pompy beczkowe to nowoczesne rozwiązanie w zakresie pompowania mediów, które dedykowane jest do napełnienia i opróżnienia różnego rodzaju zbiorników, odznaczających się wymiarami znormalizowanymi. Zbiornikami tymi są zatem przede wszystkim beczki oraz kontenery przemysłowe, w których przewożone są dane ciecze. Wymagają one wcześniejszego załadunku i rozładunku na miejscu przeznaczenia. I właśnie do tego używane są pompy do beczek.

Sposób działania pompy beczkowej pozwala na szybkie i wygodne wykonanie obu czynności. Z powodzeniem są one również wykorzystywane do dozowania cieczy. Wszystko to możliwe jest dzięki ich kompaktowej budowie, która sprawia, że pompy do beczek mają niezwykle szeroki zakres zastosowania.

Pompa do beczek zbudowana jest z rury ssącej wyposażonej w wał obrotowy napędzany silnikiem elektrycznym, pneumatycznym lub ręcznie, który jest zakończony wirnikiem lub śrubą. W ten sposób pompa zasysa medium, które za pośrednictwem przyczepionego do niej przewodu jest przesyłane do innego zbiornika.

Pompa do beczek

Pompy beczkowe do jakich mediów?

Ze względu na możliwość wykorzystania do konstrukcji pompy beczkowej różnego rodzaju materiałów, począwszy od metalu i stali nierdzewnej, poprzez szereg tworzyw sztucznych, skończywszy na stopach cynku, pozwala na ich uniwersalne stosowanie. Dlatego też pompy do beczek są używane do transportu mediów o różnym stopniu lepkości i agresywności. Wśród nich znajdują się zarówno pasty, kremy i przeciery, jak i kwasy, oleje oraz inne substancje reaktywne Warto zaznaczyć, że tego typu pompy są wysoko wydajne nawet w przypadku najbardziej gęstych i lepkich mediów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.