Młoda kobieta pracuje w rejestraji szpitala
Choroby

Profesjonalna opieka zdrowotna na abonament. Pakiety zdrowotne podbijają rynek

Artykuł partnera.

Poziom publicznej służby zdrowia w Polsce to jeden z tych tematów, który obecny jest przy wszystkich przetasowaniach politycznych. Od dekad niezmiennie jednak jako pacjenci nie jesteśmy wystarczająco zadowoleni z ochrony zdrowotnej. Przez ostatnie lata coraz skuteczniejsze panaceum na te bolączki rozwija się na rynku prywatnym. Pakiety zdrowotne, bo o nich mowa, zapewniają doraźną opiekę zdrowotną na najwyższym poziomie w zamian za stałe rozliczenie czasowe. Jak to działa?

Czym są pakiety zdrowotne i jak działają?

Pakiety zdrowotne nie bez powodu określane są synonimicznie jako abonamenty medyczne. Wszelkie skojarzenia z usługami telekomów lub serwisów streamingowych wcale nie są niewłaściwie. Usługi te można bowiem zdefiniować jako dobrowolną opiekę zdrowotną, za którą płatność odbywa się w formie abonamentu. Okres ochrony najczęściej dotyczy jednego roku kalendarzowego z możliwością przedłużenia w każdym momencie. Płatności wykonywane są z góry, kwartalnie lub co miesiąc.

Prywatna opieka medyczna w formie pakietów jest dobrą alternatywą dla świadczeń publicznych. Pozwala na wykonanie określonej liczby badań okresowych, które umożliwiają precyzyjną diagnozę. Oprócz tego zazwyczaj zyskuje się nielimitowany dostęp do profesjonalnych usług medycznych. Prywatna opieka zdrowotna wyróżnia się przede wszystkim na polu jakości obsługi. Nie tylko można zapisać się do renomowanego lekarza specjalisty, ale również nie trzeba długo czekać na termin. Z łatwością można także znaleźć takie opcje abonamentowe, które umożliwiają błyskawiczną wizytę w dowolnym czasie, co jest świetną odpowiedzią na pilne potrzeby.

Czy pakiety zdrowotne są opłacalne?

Wbrew pozorom pakiety zdrowotne wcale nie muszą kosztować fortuny. Miesięczna płatność jest zazwyczaj na tyle niska, że usługi te śmiało można polecić każdemu. Ich opłacalność można w prosty sposób obliczyć, porównując do kosztów obowiązkowej składki zdrowotnej. Choć rozwiązanie to nie gwarantuje kompleksowej pomocy w najcięższych sytuacjach wymagających operacji i hospitalizacji (szpitale w Polsce są wciąż publiczne), wszystkie inne potrzeby zdrowotne będą znacznie lepiej rozwiązane. Usługi abonamentowe proponowane są przez renomowane przychodnie medyczne. Aby poznać więcej szczegółów, warto sprawdzić centrum medyczne Polmed i zapoznać się z dokładnym opisem pakietów w tym miejscu: https://polmed.pl/opieka-medyczna/.

Pakiet zdrowotny

Prywatna opieka zdrowotna

Pakiety zdrowotne są stosunkowo nową usługą na polskim rynku świadczeń prywatnych. Od dekad cieszą jednak dużą popularnością w państwach Europy Zachodniej, a w samych Stanach Zjednoczonych, ze względu na różnice systemowe, są podstawą bieżącej ochrony zdrowia. W Polsce rynek ten zdaje się dopiero rozwijać. Na podstawie najnowszych danych można jednak spekulować, że usługi abonamentowe tego typu szybko staną się normą dla wielu Polaków. Świadczy o tym przede wszystkim dynamiczny rozwój sektora katalizowany przez epidemię SARS-COV-2. Od 2020 roku systematycznie rośnie liczba osób, które korzystają z kompleksowej prywatnej opieki zdrowotnej pomimo tego, że wcześniej nie decydowali się na takie rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.