jak byc szczesliwym czlowiekiem
Psychologia Ruch Uroda Zdrowa żywność

Szczęście to zdrowy styl życia

Próba rozpoznania tego, czym jest szczęście, to tak ja próba odpowiedzi na pytanie, czym jest piękno. Ten stan emocjonalny lub przedmiot stał się celem życia wielu ludzi, którzy poświęcają swoje życia dla osiągnięcia „pełni szczęścia”.

Ciało a szczęście

Przybliżając aspekt osiągania pełnego stanu szczęśliwości nie można ominąć tak prozaicznych rzeczy, jak codzienne funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Nie wyobrażamy sobie, że moglibyśmy osiągnąć szczęście cierpiąc na różne dolegliwości. Wystarczy przybliżyć przykład ludzi, którzy wygrali walkę z rakiem lub dostali nowe życie po przeszczepie chorego narządu. Dbając o jak najlepszy stan fizyczny prędzej zrozumiemy, czym jest szczęście – to zdrowy styl życia.

Zasady zdrowego stylu życia

Lekarze i dietetycy prześcigają się w wyszukiwaniu i ustanawianiu zdrowych zasad mających poprawić jakość naszego życia. W tym całym zamieszaniu warto postawić na rozsądek i zaufać własnej intuicji, przestrzegając wyłącznie kilku reguł.

Odżywianie

Specjalnie nie zastosowaliśmy tu wyrażenia „dieta”, mając na uwadze, iż większości kojarzy się z ograniczeniami i niesmacznymi posiłkami. Pożywienie to jedna z podstawowych, ludzkich potrzeb, więc nadajmy jej splendoru i celebrujmy swoje posiłki. Potrawy powinny być pełnowartościowe, z witaminami i zdrowymi tłuszczami. Spójrzmy na Francuzów: jedzą późne, syte posiłki, ucztując z rodziną, a należą do najszczuplejszych ludzi w Europie! Jak oni to robią? Zasada jest prosta – „wszystko z umiarem”. Voila!

Sen

To najczęściej bagatelizowany czynnik zdrowego trybu życia. Często słyszymy „Sen jest dla słabych!”, ale jest wręcz przeciwnie. Podczas snu odpoczywa przede wszystkim nasz mózg, a pozostałe tkanki regenerują się. Spanie przynajmniej 7 godzin na dobę sprawi, że będziemy skoncentrowani, wypoczęci oraz unikniemy chorób układu krążenia i układu nerwowego.

Ruch

W zdrowym ciele zdrowy duch, a zdrowy? Szczęśliwy! Jeśli chcemy osiągnąć jedno i drugie, ruch powinien stać się nieodłącznym elementem naszego życia. I nie musimy przez to spędzać wielu godzin na siłowni – po prostu wybierajmy lepsze rozwiązania. Rower zamiast samochodu, schody zamiast windy… Sposobów jest mnóstwo. Wystarczy tylko odrobina chęci.

Relaks

W natłoku pogoni za karierą zawodową, pieniędzmi, byciu idealnymi rodzicami czy perfekcyjnymi paniami domu rodzi się frustracja i przemęczenie, które wcale nie jest elementem szczęśliwego i zdrowego trybu życia. Dlatego pamiętajmy o codziennym relaksie choć przez godzinę dziennie.

One thought on “Szczęście to zdrowy styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.