Kobieta ogląda swoje białe zęby które myje szczoteczką soniczną
Uroda

Szczoteczka soniczna czy magnetyczna? Różnice

Szczoteczka soniczna przez ostatnie lata była najpopularniejszym nowoczesnym rozwiązaniem w zakresie czyszczenia jamy ustnej. Nie oznaczało to jednak, że nie była pozbawiona pewnych wad czy niedoskonałości. Dzisiaj pojawia się dla niej poważna konkurencja w postaci szczoteczki magnetycznej.

Szczoteczki soniczne, magnetyczne, rotacyjne — dla lepszej higieny jamy ustnej

Szczoteczka magnetyczna iO od Oral-B może okazać się prawdziwą rewolucją w obszarze szczoteczek elektrycznych. Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, że niezależnie, czy mówimy o szczoteczkach sonicznych, magnetycznych, rotacyjnych, z pewnością są one zawsze lepszym wyborem od szczoteczek tradycyjnych. Szczoteczka soniczna i magnetyczna pozwalają na skuteczne usuwanie płytki nazębnej, zanieczyszczeń, dbałość o biel zębów i ich zdrowie. Oczywiście nie można zapominać także o pielęgnacji dziąseł, natomiast do mycia zębów szczoteczki elektryczne są najlepszym wyborem, który zawsze warto skonsultować ze stomatologiem.

Szczoteczka soniczna czy magnetyczna? Czym się różnią?

Szczoteczki magnetyczne i elektryczne różnią się kilkoma podstawowymi elementami:

  • główka szczoteczki — w przypadku szczoteczki sonicznej jest ona podłużna, przypomina główkę tradycyjnych szczoteczek manualnych i porusza się w jednej płaszczyźnie z boku na bok; szczoteczkę magnetyczną wyposażono w okrągłą szczoteczkę zasilaną bezpośrednio przez liniowy napęd magnetyczny, co pozwala przenosić energię dokładnie tam, gdzie jest potrzebna.
  • ruch szczoteczki — główka szczoteczki sonicznej porusza się w jednej płaszczyźnie z boku na bok, potrzebna jest tutaj określona technika mycia pod kątem 45 stopni i wykonywanie ruchów wymiatających; w przypadku szczoteczki magnetycznej płytkę bakteryjną rozbijają mikrowibracje, a ruch oscylacyjno-rotacyjny wymiata zanieczyszczenia, to zaś sprawia, że niepotrzebna tutaj jest żadna specjalna technika.
  • bezpieczeństwo dla dziąseł — szczoteczki konieczne nie są polecane osobom z wrażliwymi dziąsłami, technologia magnetyczna jest już dla nich znacznie bezpieczniejsza, a specjalny delikatny tryb chroni dziąsła.
  • czujnik nacisku – w szczoteczkach sonicznych brakuje takiego rozwiązania, a szczoteczkach magnetycznych urządzenie samo sygnalizuje nam, czy naciskamy szczoteczkę optymalnie mocno, zbyt mocno czy za słabo, co poprawia efektywność mycia.

Szczoteczka magnetyczna — rewolucja w czyszczeniu zębów?

Szczoteczka magnetyczna iO od Oral-B może się okazać prawdziwą rewolucją w pielęgnacji zębów przede wszystkim ze względu na to, że większość pracy wykonuje ona za nas: wskazuje, jak mocno należy naciskać główkę, pozwala dowolnie operować szczoteczką, która sama wykonuje właściwe ruchy czyszcząco-wymiatające, w końcu połączona z aplikacją na smartfon pozwala kontrolować, czy nie ominęliśmy żadnego obszaru.

Artykuł powstał we współpracy z Oral-B

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.