Urządzenie wielofunkcyjne do kuchni
Dom i ogród

Urządzenie wielofunkcyjne do kuchni – dzięki niemu gotowanie staje się przyjemnością

Gotowanie traktujesz jako przykry obowiązek, który zabiera czas i generuje mnóstwo pracy? Być może popełniasz błąd, opierając się na tradycyjnych sposobach przyrządzania posiłków. Zamień je na nowoczesne urządzenie wielofunkcyjne do kuchni. Tak skończysz z wielogodzinnym „staniem przy garach”.

Dlaczego gotowanie wydaje się trudne?

Teoretycznie nie ma nic trudnego w gotowaniu – trzeba przygotować składniki i poddać je obróbce termicznej.

Tyle teoria, w praktyce:

  • krojenie jest żmudne i niesie ze sobą ryzyko skaleczenia,
  • ścieranie na tarce jeszcze bardziej ryzykowne – można sobie przypadkowo obetrzeć kostki,
  • mieszanie i ucieranie ręczne – męczące, czasem ręka boli, podobnie przy ubijaniu,
  • gotowanie – można przypalić lub doprowadzić do wykipienia,
  • smażenie – podobnie, można przypalić lub wręcz spalić potrawę na patelni.

Co jeszcze jest trudnego w gotowaniu? Na przeszkodzie w przyrządzaniu smacznych i zdrowych posiłków stoi nie tylko brak wprawy i doświadczenia, ale też nieznajomość przepisów. Z nostalgią wspominamy nasze babcie, które miały w głowach niezliczone receptury i czasem żałujemy, że nie mogą stanąć za nami i podpowiedzieć tego lub owego.

I tu właśnie na scenę wkracza urządzenie wielofunkcyjne do kuchni https://www.eldom.eu/produkt/wielofunkcyjne-urzadzenie-kuchenne-perfect-mix2-mfc2505-eldom z wbudowaną bazą z przepisami i wirtualnym pomocnikiem. Dzięki jego wskazówkom gotowanie stanie się proste. Wystarczy pozwolić się prowadzić krok po kroku.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup urządzenia wielofunkcyjnego do kuchni?

Oczywiście to nie jest tak, że urządzenie wielofunkcyjne samo przygotuje mięso, warzywa i inne produkty. Nie oczekujmy, że je umyje, pokroi i wrzuci do garnka. Pewne czynności wstępne nadal trzeba zrobić, ale są one ograniczone do minimum. Np. warzywa wystarczy pokroić na taką wielkość, by zmieściły się do garnka, dokładniejsze rozdrobnienie jest już po stronie urządzenia.

Warto jednak wiedzieć, że urządzenie wielofunkcyjne do kuchni:

  • oszczędzi nasz czas – koniec z gotowaniem polegającym na pilnowaniu, czy nie kipi lub się nie przypala – po wstępnej obróbce wkładamy wszystko do urządzenia, wybieramy program i… czekamy na sygnał dźwiękowy informujący o zakończeniu procesu. W tym czasie możemy odpoczywać lub wykonywać inne obowiązki;
  • urozmaici menu – wbudowana baza przepisów jest stale uaktualniana, wystarczy sparować urządzenie z domową siecią Wi-Fi, by codziennie jeść nowe, smaczne i zdrowe danie;
  • udowodni, że umiemy gotować – wreszcie wszystko, co przyrządzimy, będzie naprawdę smaczne;
  • oszczędzi pieniądze – po pierwsze jedno urządzenie wielofunkcyjne jest w stanie zastąpić wiele akcesoriów kuchennych, po drugie – możemy kupować dokładnie tyle składników, ile potrzeba na daną potrawę, wszystko jest wyliczone. Nie kupujemy za dużo, nie marnujemy, nie wyrzucamy.

Co może zrobić dla nas wielofunkcyjne urządzenie do kuchni?

Wielofunkcyjne urządzenie do kuchni https://www.eldom.eu/produkt/wielofunkcyjne-urzadzenie-kuchenne-perfect-mix2-mfc2506-eldom to coś więcej niż garnek elektryczny do gotowania. W zasadzie sprowadzenie jego możliwości tylko do gotowania byłoby sporym zawężeniem.

Jeśli chodzi o obróbkę termiczną, to można nie tylko gotować, ale też dusić, podgrzewać, podsmażać, utrzymywać temperaturę, blanszować, gotować na parze i prażyć. To naprawdę bardzo wiele możliwości, praktycznie nie ma dania, którego nie dałoby się w takim urządzeniu zrobić.

Ponadto urządzenia wielofunkcyjne mają jeszcze inne, niezwiązane z obróbką termiczną funkcje. Potrafią między innymi: szatkować, mieszać, ubijać, miksować, wyrabiać, spieniać, ważyć, wyparzać i mielić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.