Wiele Pań zdobi swoje paznokcie metodą akrylową. Paznokcie akrylowe są bardzo praktyczne – odporne na uszkodzenia mechaniczne i niezwykle wytrzymałe. Ta forma przedłużania paznokci polecana jest zwłaszcza tym kobietom, których paznokcie są delikatne i łamliwe.
Jak zrobić paznokcie akrylowe?
Akryl to samoistnie utwardzający się proszek, który dzięki możliwości modelowania paznokci nadaje im pożądany kształt i wygląd. Manicure akrylowy pozwala stworzyć naturalne i mocne paznokcie, dlatego też polecany jest tym kobietom, których paznokcie są osłabione, łamliwe, bądź zniszczone ciągłym obgryzaniem – pod arylem naturalna płytka może swobodnie rosnąć, co pozwala na ich samoistną regenerację.
Dodatkową zaletą akrylu jest także fakt, że pod nim ukryć można wiele niedoskonałości, takich jak nierówna płytka, pozostałości po obgryzaniu, czy też niepożądane odkształcenia paznokcia.
Akryl w ciągu zaledwie kilku minut utwardza się samoistnie. Następnie z powodzeniem można nadać paznokciom wymarzony kształt.
Zalety akrylu
Akryl do paznokci ma wielu zwolenników. Do jego podstawowych zalet bez wątpienia zaliczyć można:
- odporność na uderzenia mechaniczne,
- wytrzymałość;
- twardą strukturę;
- masywność.
Akrylowe cuda krok po kroku
Jak odpowiednio zrobić akrylowe manicure?
- Na początku warto zdezynfekować dłonie i odpowiednio oczyścić paznokcie – zmatowić płytkę, usunąć skórki.
- Następnie należy płytkę odtłuścić. Świetnie sprawdzi się tutaj cleaner kosmetyczny.
Źródło: pixabay.com
- Po odpowiednim przygotowaniu płytki dopasowuje się i nakleja sztuczne paznokcie – tutaj pamiętajmy, że boki tipsów muszą idealnie przylegać i pasować do naturalnej płytki paznokcia. Zamiast przyklejania gotowych tipsów można wykonać je także na gotowym już szablonie.
- Kolejno spiłowujemy spadek pomiędzy naturalnym paznokciem, a jego sztuczną warstwą. Jeśli jest on za długi należy go skrócić – tutaj najlepiej użyć gilotyny, a potem nadać paznokciom pożądany kształt.
- Dalej – matujemy paznokcie pilniczkiem lub kostką oraz nakładamy primer. W dwóch osobnych naczynkach, przygotowujemy akryl i liquid, a także pędzel do akrylu. Pędzelek zanurzamy w liquidzie i kolejno w akrylu. Powstanie swego rodzaju akrylowa kulka, którą trzeba nanieść na środkową cześć tipsa.
- Takimi małymi kuleczkami z akrylu pokrywamy całą płytkę i równomiernie rozprowadzamy je na całej powierzchni płytki. Trzeba na bieżąco korygować ewentualne nierówności, aby powierzchnia paznokcia była możliwie gładka.
- Gdy paznokcie wydawać się będzie zbyt gruby, z powodzeniem można je spiłować.
- Po wyschnięciu, utwardzona już płytka czeka na nadanie jej odpowiedniego kształtu i ostatecznego koloru.
Jak dbać o akryle?
Paznokcie akrylowe same w sobie są solidne i trwałe – jednak nie są niezniszczalne. Warto zatem o nie zadbać tak, aby jak najdłużej cieszyć się ich pięknym wyglądem. Bez wątpienia pomocna okaże się:
- ich codzienna pielęgnacja – na przykład oliwką;
- wykonywanie prac w ochronnych rękawiczkach;
- zmywanie akryli bezacetonowym zmywaczem;
- wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych u kosmetyczki, bądź samemu, ale z użyciem profesjonalnych akcesoriów.
Jakie akcesoria do paznokci są niezbędne?
Na pewno numerem jeden będą obcinacze do paznokci. Długość paznokcia jest bardzo istotna, zatem warto zakupić przyrząd, z pomocą którego szybkie skracanie paznokci będzie możliwe. Ponadto cążki do skórek. Żadna z kobiet chyba nie chce zostać postrzegana jako ta, która nie dba o swoje dłonie. Niestety, skórki wokół paznokci śą utrapieniem wielu Pań, ale także i Panów. Aby zadziałać na nie natychmiastowo trzeba zainwestować w cążki do skórek. Warte użytku są także drewniane patyczki, dłutko do skórek lub kopytko.
Innym niezbędnikiem okazuje się pilnik. Ten niezwykle popularny przyrząd potrafi zdziałać cuda i uformować każdy paznokieć w dowolny kształt – kwadrat, szpic, migdał. Jednak w przypadku akryli lepsza od pilnika może okazać się frezarka do paznokci. Poza nadaniem odpowiedniego kształtu, umożliwi ona wycięcie zrogowaciałych naskórków znajdujących się wokół paznokci.
Co wybrać – żel czy akryl?
Jak już zostało wspomniane – akryl to proszek, który w połączeniu z liqidem nakłada się na wcześniej naklejony tips. Utwardza się on samoistnie w przeciągu kilkunastu minut. Z kolei żel jest to substancja bardziej lejąca się – w postaci galaretki, czy konsystencji żelu. Ją również nakłada się na wcześniej naklejony tips. Jednak żel twardnieje pod lampą UV. Dopiero wówczas można go kształtować i piłować.
Co lepsze? Trudno stwierdzić. Bez wątpienia akryl jest trwalszy i odporniejszy na uderzenia. Żel wygląda naturalniej. Każda z opcji ma swoich zwolenników i przeciwników – dlatego nie należy oceniać ich z tej perspektywy. Wybór tak na prawdę należy wyłącznie do Ciebie.