Studiowanie fizjoterapii i nauka rehabilitacji
Ruch

Fizjoterapia Studia w Poznaniu

Artykuł partnera.

Zawód fizjoterapeuty cieszy się coraz większą popularnością. Społeczeństwo starzeje się, coraz więcej osób potrzebuje pomocy specjalistów, którzy leczą zaburzenia ruchu i przywracają ciało do sprawności. Studia z fizjoterapii pozwalają studentom zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności, potrzebne do pracy w tej dziedzinie. Dlaczego warto wybrać studia z fizjoterapii? Czego można się nauczyć podczas takich studiów?

Dlaczego warto wybrać studia z fizjoterapii?

Coraz więcej maturzystów wybiera studia z fizjoterapii. Kierunek ten ma ogromne perspektywy, pracy można szukać nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Wakaty czekają w przychodniach, szpitalach, prywatnych ośrodkach rehabilitacyjnych, domach dla seniorów, hotelach i sanatoriach. Możliwa jest praca indywidualna z pacjentem oraz współpraca w zespole terapeutycznym. Wielu fizjoterapeutów zakłada własne gabinety, w których przyjmują pacjentów. Ukończenie studiów daje pewność zatrudnienia, która w dzisiejszych czasach jest bardzo ważna. Dlaczego jeszcze warto wybrać studia o tym kierunku?

 • Możliwość pomocy ludziom – praca fizjoterapeuty polega na pomocy ludziom w powrocie do zdrowia po urazach i chorobach, a także na profilaktyce i zapobieganiu dalszym dolegliwościom. Daje ogromną satysfakcję i poczucie bycia potrzebnym.

 • Możliwość specjalizacji – fizjoterapia to dziedzina, która ma wiele różnych specjalizacji, tj. terapia sportowa, rehabilitacja po udarze mózgu, terapia pediatryczna i wiele innych. Absolwenci mogą wybrać ulubioną specjalizację i rozwijać się w tym kierunku.

 • Dobre zarobki – praca fizjoterapeuty jest dobrze płatna, a to dobry czynnik przemawiającym za wyborem studiów. Zarobki są zależne m.in. od doświadczenia, poziomu wykształcenia, specjalizacji, miejsca zatrudnienia. Wynagrodzenie fizjoterapeutów w niektórych krajach, np. Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii znajduje się w czołówce najlepiej płatnych zawodów medycznych.

Jak zostać fizjoterapeutą?

Od 2015 roku osoby, które chcą pracować w zawodzie fizjoterapeuty, muszą mieć mieć wykształcenie wyższe. Wymagane są studia kierunkowe:

 • I stopnia – licencjackie,

 • II stopnia – magisterskie

 • czteroletnie studia podyplomowe specjalistyczne.

Przyszli fizjoterapeuci mają do wyboru uczelnie państwowe lub niepubliczne szkoły wyższe, działające na terenie całego kraju. Fizjoterapia Studia w Poznaniu to doskonały wybór i  możliwość zdobycia wykształcenia na najwyższym europejskim poziomie. Warto pamiętać, że nauka w zawodzie fizjoterapeuty nigdy się nie kończy, ponieważ nieustannie pojawiają się nowe metody czy urządzenia, pomagające pacjentom wrócić do sprawności. Niezbędny jest ciągły rozwój i udział w szkoleniach i kursach, które pozwalają uaktualnić wiedzę oraz zdobyć nowe umiejętności.

Czego można się nauczyć podczas studiów z fizjoterapii?

Studia o kierunku fizjoterapia są trudne, wymagają zaangażowania i czasu na naukę. Studenci zdobywają wiedzę i umiejętności niezbędne do kształtowania, podtrzymywania oraz przywracania sprawności i wydolności osobom w różnym wieku, ruchomości utraconej lub obniżonej w wyniku chorób czy urazów. Poruszane są m.in. takie tematy jak:

 • Anatomii i fizjologia,

 • Metodyka i praktyka fizjoterapii,

 • Stosowania zaopatrzenia ortopedycznego,
 • Metody leczenia i rehabilitacji tj. terapia manualna, masaż, elektrostymulacja mięśni, krioterapia i wiele innych,

 • Ocena stanu zdrowia pacjentów,

 • Planowanie, realizowanie i kontrolowanie procesu fizjoterapii,

 • Prawidłowa komunikacja z pacjentami,

 • Etyka zawodowa i prawo.

Wykłady prowadzą lekarze specjaliści z rehabilitacji medycznej, lekarze z balneoklimatologii i medycyny fizykalnej oraz magistrzy fizjoterapii z dużym doświadczeniem w zawodzie. Dużą część studiów stanowią zajęcia praktyczne, które odbywają się w szpitalach, klinikach i prywatnych ośrodkach leczniczych. To doskonała okazja do zdobycia doświadczenia zawodowego.

Studia z fizjoterapii w Poznaniu to doskonała opcja dla osób, które zdobyć ciekawy, bardzo potrzebny zawód. W Polsce notuje się deficyt fizjoterapeutów, dlatego to dobry pomysł na wybór ścieżki zawodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.