Kobieta na rowerze stacjonarnym
Ruch

Jak w nadmiarze obowiązków znaleźć czas na aktywność fizyczną?

Praca zawodowa, dom, rodzina, nadmiar obowiązków, rozrywki, spotkania ze znajomymi – wszystko to pochłania nam tyle czasu, ze w napiętym harmonogramie dnia ciężko znaleźć czas na aktywność fizyczną. Wszyscy jednak wiemy, że brak ruchu prowadzi do wielu schorzeń. Regularny wysiłek fizyczny poprawia kondycję, sylwetkę i samopoczucie.

Zmiana codziennych przyzwyczajeń

Jak więc znaleźć czas na aktywność fizyczną, gdy jesteśmy zabiegani i zapracowani? Przede wszystkim należy dokonać zmiany codziennych przyzwyczajeń. Windę warto zastąpić schodami, jeżeli do pracy nie mamy zbyt daleko, można udać się do niej i wrócić pieszo albo chociaż drogę pracy do domu pokonać pieszo, jeżeli rano nie mamy czasu, by na piechotę wybrać się do pracy.

Chociaż samochód to bardzo wygodny środek transportu, to może warto jednak zamienić samochód na rower? Zwłaszcza jeśli w okolicy jest dużo ścieżek rowerowych. Wtedy może okazać się, że rowerem szybciej dotrzemy do pracy niż samochodem, zwłaszcza w godzinach szczytu. Tym sposobem zapewnimy sobie porcję ruchu.

Warto też przeanalizować sobie, jak dokładnie wygląda nasz dzień, zwrócić uwagę, ile czasu spędzamy przed telewizorem i przed komputerem, ile czasu poświęcamy na serwisy społecznościowe, oglądanie stron internetowych, filmików. Ten czas lub chociaż część tego czasu można wykorzystać w bardziej pożyteczny sposób, przeznaczyć go na aktywność fizyczną nawet bez wychodzenia z domu. Już 30 – 40 minut ćwiczeń trzy razy w tygodniu korzystnie wpłynie na nasze zdrowie i samopoczucie.

Ćwiczmy przed telewizorem

Telewizor wcale nie musi być przeszkodą w domowym treningu. Oglądanie telewizji i ćwiczenia fizyczne można połączyć. Wprawdzie niektóre ćwiczenia wymagają dużej koncentracji, ale na takich sprzętach, jak rowerek treningowy, stepper, orbitrek, hantle można ćwiczyć podczas oglądania telewizji. Warto więc jak najszybciej odwiedzić sklep sportowy stacjonarny lub sklep sportowy online  i wybrać odpowiedni dla siebie sprzęt do ćwiczeń.

Spędzajmy aktywnie czas z rodziną i z przyjaciółmi

Wspólne chwile z rodziną czy z przyjaciółmi można też spędzać aktywnie. Wspólne wyjście z rodziną na basen, długi spacer czy wycieczka rowerowa z pewnością przyniesie wszystkim więcej korzyści, niż np. wspólne oglądanie telewizji. Również z przyjaciółmi zamiast spędzać czas kawiarni czy w barze może lepiej wybrać się na wieczorek taneczny, na spacer, jogging lub na zajęcia fitness.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.