Domowe robienie biżuterii zyskuje na zainteresowaniu. Coraz chętniej sami sięgamy po przeróżne koraliki i półfabrykaty do biżuterii, a następnie tworzymy z nich cudowne arcydzieła. Jest to nie tylko świetna forma rozrywki i sposób na nudę, ale i opcja zarobku.
Biżuteria handmade – jak ją robić?
Nie zawsze samodzielne wykonywanie biżuterii było tak popularne jak teraz. Przez pewien czas zajęciem tym interesowało się niewielkie grono osób, dla których była to pewna forma rozrywki bądź też rozwijania własnych zdolności manualnych.
Aktualnie biżuteria handmade ma spore zainteresowanie. Wiąże się to przede wszystkim z docenieniem nietypowych biżuteryjnych dodatków przez świat mody oraz z możliwością zarobku – osoby samodzielnie wykonujące ozdóbki mogą sporo zarobić, gdyż ludzie coraz częściej chcą posiadać nietypowe, oryginalne dodatki i ozdoby.
Jak zacząć robienie biżuterii?
Rozpoczynając biżuteryjną działalność, warto się to do tego dobrze przygotować. Trzeba zakupić sprzęt oraz wszelkie elementy i półfabrykaty do biżuterii. Dobrze znaleźć jedno miejsce, w którym dostępność produktów będzie na tyle duża, że bez problemu znajdziemy wszystko – od A do Z.
Najlepsze narzędzia, naturalne kamienie, koraliki, kamienie sztuczne i wszelkiego rodzaju półfabrykaty do biżuterii znaleźć można w dobrych sklepach internetowych. Jednym z nich jest https://www.dekorynka.pl/. Tu znajdziesz idealną możliwość stworzenie własnego niezbędnika do jubilerskiej pracy.
Półfabrykaty do biżuterii – idealna baza pracy
Półfabrykaty do biżuterii to jedne z pierwszych elementów jakie warto kupić. Są one bazą wyrobu biżuterii i zanim jeszcze rozpocznie się przygodę z rękodziełem należy co nieco się o nich dowiedzieć.
Czym są półfabrykaty do biżuterii?
Te drobne elementy to niezbędnik. Zaliczamy do nich:
- zapięcia do różnych rodzajów biżuterii,
- zawieszenia,
- łączenia do naszyjników i bransoletek,
- karabińczyki,
- bigle,
- końcówki,
- ogniwka,
- łapaczki
- druty o różnej grubości i długości,
- zaciskowe kuleczki.
Półfabrykaty do biżuterii różnią się między sobą kolorem, wzorem i grubością, a to znacznie ułatwia wybór tego, który spełni wszelkie Twoje potrzeby i oczekiwania.
Ile półfabrykatów do biżuterii kupić?
Planując wyrób, czy to kolczyków, czy bransoletek, czy tez naszyjników, nie warto ograniczać się do minimalnej ilości półfabrykatów. Lepiej wziąć ich więcej i mieć na zapas niż martwić się, że przy końcu prac nagle czegoś zabraknie. Jak to mówią – od przybytku głowa nie boli. Nigdy nie wiadomo, w którym momencie może nam się coś przydać, a naprawdę szkoda samemu ograniczać sobie pracę.
Jakość półfabrykatów – sprawdzaj ją
Kontrola jakości zakupionych elementów biżuteryjnych jest niezwykle ważna. Jakość poszczególnych półfabrykatów ma ogromny wpływ na końcowy efekt. Najlepiej wybierać elementy wykonywane z wysokiej klasy materiałów, pozbawione atestów, które mogą wywołać uczulenia. Świetnie sprawdzą się dodatki zrobione ze srebra, stali chirurgicznej, ale i te posrebrzane.
Narzędzia do robienia biżuterii
Półfabrykaty do biżuterii to jednak nie wszystko. Aby właściwie nimi operować potrzebne są także narzędzia. Z ich pomocą można wyginać, łączyć ze sobą i zawijać biżuteryjne elementy w taki sposób, aby tworzyły one w spójna całość. Narzędzia do robienia biżuterii gwarantują perfekcyjne wykonanie, ale i trwałość. Dzięki nim można uniknąć na przykład przemieszczania się elementów.
Do narzędzi zaliczamy między innymi:
- szpilki,
- szczypce,
- pincety,
- szydełko,
- dysk kumihimo.
Z jakich półfabrykatów do biżuterii i koralików robić ozdoby handmade?
O półfabrykatach powiedzieliśmy już sporo. Warto wybierać takie, które najlepiej komponować będą się z rodzajem wykonywanej biżuterii, jej wielkością i kształtem. Gdy półfabrykaty i narzędzia są już wybrane i przygotowane, należy zastanowić się nad zakupem elementów, z których biżuterię wykonamy. Dla przykładu można postawić na kamienie naturalne – półszlachetne, czy ozdobne, koraliki z plastiku lub sztucznego szkła. Pamiętajmy bowiem, biżuteria zrobiona z elementów sztucznych wcale nie musi być nudna i badziewna. Warto zatem dysponować w podręcznym zestawie kilkoma takimi dodatkami.
Bardziej wymagającym proponujemy kamienie szlachetne:
- agat,
- turkus,
- onyks,
- tygrysie oko.
Bądź też półszlachetne:
- jadeit,
- jaspis,
- granat,
- nefryt.
Mnogość dostępnych półfabrykatów do biżuterii, dodatków, kamieni i koralików wręcz zachwyca. Każdy jest w stanie wybrać to, co wpisze się w jego wymagania i gust. Bo i czemu, zamiast spędzać czas przed telewizorem czy komputerem, nie zrobić czegoś własnoręcznie?