Pracownik u lekarza
Choroby

Pakiety medyczne dla firm – na czym polegają i jakie korzyści dają?

Pakiety medyczne są obecnie dla pracowników jednym z najważniejszych, o ile nie najważniejszym benefitem na rynku pracy. Co ciekawe, przynosi on korzyści również i samemu pracodawcy.

Czym jest abonament medyczny dla pracowników?

Abonament medyczny nazywany także pakietem to produkt oferowany przez coraz większą liczbę placówek medycznych. Zakupić go można indywidualnie, ale obecnie coraz większą popularnością cieszą się specjalne pakiety firmowe, które kupuje się grupowo dla wszystkich osób pracujących w danym miejscu. Taka opieka działa na zasadzie ryczałtu. Pracodawca z góry opłaca dostęp do usług w danym centrum medycznym. Pracownicy mogą więc bezpłatnie korzystać ze świadczeń medycznych, które abonamentem są objęte. Inne usługi są płatne dodatkowo, ale na ogół posiadacze pakietu mają spore zniżki sięgające kilkudziesięciu procent.

Pakiety medyczne dla firm – zalety rozwiązania

Pracownicy cenią sobie obecnie świadczenia pozapłacowe takie jak wspomniany pakiet medyczny. Dzięki abonamentowi na usługi medyczne mogą bowiem łatwo i szybko odbyć konsultację lekarską ze specjalistą czy wykonać badanie diagnostyczne. Czas oczekiwania na wizytę w placówkach prywatnych nie jest długi, a do specjalisty wcale nie trzeba mieć skierowania. Najczęściej pakiet usług w ramach danego abonamentu  jest dość duży. Dodatkowo oferta medyczna często pozwala na objęcie abonamentem również i członków najbliższej rodziny pracownika. Pakiet medyczny dla zdecydowanie poczucie bezpieczeństwa.

Korzyści dla pracodawcy

Okazuje się, że pakiet medyczny to spora korzyść również i dla samego pracodawcy. Opieka medyczna zwiększa bowiem komfort pracy, co przekłada się na większą motywację i efektywność pracowników. Przy okazji firma poprawia swój wizerunek na rynku i zwiększa zaufanie. Łatwiej jest jej pozyskać nowych, wartościowych pracowników. Warto przy tym pamiętać, że koszty opieki medycznej dla firm można doliczyć do kosztów uzyskania przychodu.

Jak jednak wybrać właściwą ofertę, skoro konkurencja na tym polu jest spora? Można posiłkować się w tym przypadku specjalną firmą porównującą pakiety medyczne. Dzięki temu można znaleźć abonament dopasowany do potrzeb  i zasad działania danej firmy, co wbrew pozorom takie łatwe nie jest.

Pakiety medyczne dla firm w praktyce

Pakiety medyczne to propozycja skierowana do firm różnej wielkości. Poszczególne abonamenty różnią się między sobą zakresem cen i usług. Dzięki temu można wybrać propozycję najlepszą w danym przypadku. Podstawowe oferty zawierają na ogół badania z zakresu medycyny pracy, wizyty u internisty i zniżki na pozostałe usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.