Komar na skórze.
Uroda

Mugga – skuteczna ochrona przed komarami

Sezon wiosenny w pełni, a wraz z nim liczne wyjazdy, czas spędzony z rodziną na łonie natury i letnie plenery. Podczas takich momentów warto zadbać nie tylko o produkty z SPF, które ochronią przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, ale również o produkty chroniące przed ukąszeniami, komarami i kleszczami, które są przyczyną licznych chorób i alergii. W takich sytuacjach należy sięgać po sprawdzone sposoby i marki, które cieszą się uznaniem na całym świecie.

O marce Mugga

Mugga to marka, która już od wielu lat tworzy skuteczne linie repelantów między innymi na komary i kleszcze. Środki mają na celu odstraszanie owadów i tworzone są w oparciu o działanie olejków roślinnych oraz składnika DEET. Substancja ta została odkryta przez armię Stanów Zjednoczonych ponad 50 lat temu i do tej pory jest powszechnie stosowana. Preparaty marki od wielu lat zyskują liczne, prestiżowe nagrody i mogą pochwalić się wieloma pochlebnymi opiniami i zaufaniem klientów. W swoim asortymencie posiadają produkty o różnym stężeniu składnika DEET, a nawet kojące balsamy do stosowania po ukąszeniu. Z ich preparatów korzystają osoby, które przebywają na łonie natury w klimacie umiarkowanym oraz tropikalnym. Produkty sprawdzą się u wędkarzy, myśliwych, fotografów przyrodniczych, a także leśników. Skutecznie chronią przed takimi chorobami jak: malaria, bolerioza, dżuma i febra.

Czym jest środek DEET?

DEET to skrócona nazwa chemiczna N,N-dietylo-meta-toluamid. Jest substancją czynną, która może występować w formie kremów, żeli, sprayu, a nawet płynu. Jest środkiem, który skutecznie odstrasza owady i chroni przed ukąszeniami owadów. Aby środek ten przynosił skuteczne rezultaty, powinien występować w stężeniu minimum 20% (a w przypadku dzieci – 10%). Substancja ta stosowana jest już przez 50 lat do odstraszania komarów, much, bąków, komarów.

Czy środek DEET jest szkodliwy?

Warto pamiętać, ze substancja DEET jest szkodliwa, dlatego też wysoce skuteczna. Stosowanie preparatów z użyciem tego składnika powinno odbywać się zawsze według zaleceń producenta. Niewłaściwa ilość lub zbyt częsta aplikacja preparatu zawierająca DEET może przyczynić się do powstania uczulenia, podrażnienia skóry i oczu, a nawet działać toksycznie na układ nerwowy. Środek ten nie powinien być aplikowany w przypadku noworodków i niemowląt, a także przez kobiety w ciąży. Produkty zawierające DEET powinny być w każdym wypadku stosowane zgodnie z zaleceniami na etykiecie konkretnego kosmetyku.

Na co zwracać uwagę?

Jest kilka wskazówek, na które warto zwrócić uwagę podczas używania środków zawierających substancję czynną N,N-dietylo-meta-toluamid. W przypadku aplikacji produktu u dzieci – należy pomijać okolice dłoni, oczu i ust. Preparat najlepiej jest stosować na ubrania i omijać rany lub podrażnienia skóry. W większości przypadków, producent radzi, aby nie przekraczać sugerowanej ilości reaplikacji kosmetyku. DEET w stężeniu powyżej 20% nie powinien być nakładany na twarz, ale w mniejszym stężeniu, aplikowany w sposób delikatny i subtelny – nie stanowi zagrożenia. Ważne jest, aby po powrocie do domu dokładnie umyć skórę środkiem oczyszczającym.

Produkty biobójcze należy używać z zachowaniem środków ostrożności, ale stosowane w sposób właściwy – nie stwarzają zagrożenia. Marka Mugga od lat specjalizuje się w opracowywaniu sprawdzonych formuł, które chronią przed chorobami roznoszonymi przez komary, kleszcze oraz inne owady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.