Para całuje się na łące
Psychologia

Na czym polega seks tantryczny?

Seks tantryczny posiada swoich fanów, ale i wrogów. Dla niektórych jest to niepotrzebnie przedłużająca się gra wstępna, a dla innych rodzaj miłości na wyższym, duchowym poziomie. Czym w ogóle jest seks tantryczny i czy warto go uprawiać?

Czym jest seks tantryczny?

Seks tantryczny to rodzaj intymności, który ma celu pogłębić relacje między partnerami. Jest to seksualne zbliżenie, które nie skupia się na orgazmie, ale na zbliżeniu i powolnym zapewnianiu sobie przyjemności. Podczas tego seksu istotne jest bycie w ciągłym kontakcie emocjonalnym z partnerem/partnerką. Polega on na czułym dotyku i poszerzaniu samoświadomości.

Zasady seksu tantrycznego

Ten rodzaj seksu ma stanowić zespolenie dwojga ludzi w jedność, jest to więc doświadczenie nie tylko cielesne, ale i duchowe. Często potrzeba czasu, aby osiągnąć zaangażowanie emocjonalne. Jest to bowiem pewien rytuał, który składa się z kilku ważnych elementów, do których należą:

  • odpowiedni nastrój – czyli m.in. aranżacja wnętrza; aromatyczne świecie, olejek do masażu, piękna pościel czy zasłonięte zasłony mogą pomóc w emocjonalnym zbliżeniu,
  • bliskość i małe przyjemności – kochankowie siedzą nago po turecku stykając się kolanami i nawiązując kontakt wzrokowy, a trzymając się za dłonie starają się jednocześnie oddychać; trwa to kilkanaście minut – partnerzy skupiają się wyłącznie na sobie; mogą oni dotykać swoich twarzy czy włosów, a następnie przesuwać opuszki palców po szyi i ramionach; istotny jest tu brak pośpiechu.

Proponowane pozycje seksu tantrycznego

Do jednej z pozycji należy yab-yum. Kochankowie siedzą naprzeciwko siebie utrzymując kontakt wzrokowy, a opuszkami palców badają ciało partnera/partnerki. Mężczyzna siedzi ze skrzyżowanymi nogami, a po pewnym czasie siada na nim partnerka. Oboje kładą sobie nawzajem prawą rękę na karku, a lewą na kości ogonowej. Partnerzy powoli gładzą się po plecach i próbują zsynchronizować oddech. Następnie kobieta zaczyna się delikatnie ocierać o penisa mężczyzny, a kiedy stwardnieje wprowadza go do pochwy. 

Kolejna pozycja to skrzyżowane klucze. Kobeita leży na plecah unosząc nogi i krzyżując je na wysokości piersi mężczyzny. Stopy opiera na jego barkach. Dzięki temu ułatwia mężczyźnie głęboką penetrację, a sobie pracę mięśniami Kegla. Oboje cały czas utrzymują kontakt wzrokowy.

Pozycja misjonarska jest jedną z najpopularniejszych pozycji seksu tantrycznego. Partnerzy podczas zbliżenia utrzymują ze sobą cały czas kontakt wzrokowy. Jeden z kochanków kładzie się na łóżku czy podłodze, a osoba dominująca kładzie się między jej nogami. Zanim jednak dojdzie do penetracji, partnerzy mogą sobie szeptać miłe słówka i próbują zsynchronizować swój oddech.

Co jest celem seksu tantrycznego?

Podczas seksu możemy nie skupiać się na swoim ciele i partnerze tylko się spinamy i myślimy o tym, aby nie zrobić nic głupiego, czy jak prezentuje się nasze ciało. Powoduje to problem z rozluźnieniem i skupieniu się na przyjemności. Seks tantryczny polega na wyrzuceniu niepotrzebnych myśli i zamienienie seksu na intymny akt, który zbliża partnerów do siebie. Tantra nakazuje skupiać się na energii seksualnej i intymnym połączeniu. Nie chodzi tu o uzyskanie jak najszybszego orgazmu, tylko na odkrywaniu i poznawaniu siebie oraz partnera/partnerki. Seks tantryczny dotyczy bliskości i kontroli.

Więcej porad na: https://secretplace.pl/pl/blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.