Kobieta zazywa kortyzon
Preparaty

Wszystko, co musisz wiedzieć o karnozynie

Artykuł partnera.

Czujesz się ospały? Brakuje Ci energii? Marzysz o tym, by poprawić swoją kondycję oraz ogólne samopoczucie? Jeśli tak, to świetnie się składa, ponieważ specjalnie z myślą o osobach zmagających się z takimi samymi problemami, jak Ty, powstał ten krótki tekst, z którego dowiesz się, czym jest karnozyna, jakie jest jej działanie oraz gdzie można ją dostać. Jeśli zatem jesteś zainteresowany tym tematem i chcesz dowiedzieć się więcej, nie czekaj ani chwili dłużej i już teraz przejdź do dalszej części artykułu!

Co to jest karnozyna

Choć karnozyna odpowiada za różne, kluczowe procesy zachodzących w organizmie człowieka, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, czym tak właściwie jest wyżej wymieniony składnik. Otóż karnozyna, a dokładnie l-karnozyna to nic innego jak organiczny związek chemiczny, który należy do grupy dipedytów. To, co jest szczególnie ważne to fakt, że w skład karnozyny wchodzą aż dwa aminokwasy, które są niezbędne do prawidłowej pracy organizmu. Wyżej wspomniane przeciwutleniacze to β-alanina i L-histydyna. Związek ten ma silne właściwości przeciwutleniające, dzięki którym spowalnia on proces starzenia się skóry, a także wpływa pozytywnie na stan wszelkich komórek. Warto zdawać sobie sprawę, że karnozyna naturalnie występuje w organizmie (jej szczególnie duże stężenie można zauważyć w mięśniach oraz układzie nerwowym). Choć naturalnym źródłem tego związku chemicznego jest mięso drobiowe oraz drobiowe, wiele osób na co dzień boryka się z jego niedoborem. Aby uzupełnić ten niedobór, warto jest rozważyć suplementację karnozyny. Warto wiedzieć, że zdecydowanie bardziej podatne na niedobory karnozyny są kobiety. Dzieje się tak między innymi dlatego, że u mężczyzn l-karnozyna naturalnie występuje w większym stężeniu. Duże znaczenie w kwestii poziomu karnozyny ma również wiek, styl życia oraz przede wszystkim dieta. Jeśli zatem unikasz mięsa, jesteś weganinem lub wegetarianinem, pamiętaj o tym, by zadbać o swoją suplementację.

Jaki produkt stosować, by uzupełnić niedobory karnozyny w organizmie?

Produkt, który jest godny polecenia, jeśli chodzi o uzupełnienie karnozyny w organizmie to Karnozin Extra. Jest to suplement diety, który w bardzo pozytywny sposób wpływa na stan zdrowia, ogólne samopoczucie oraz kondycję. To, o czym należy wspomnieć mówiąc o produkcie Karnozin Extra to fakt, że jest on stworzony na podstawie składników pochodzenia naturalnego, o potwierdzonej skuteczności. Suplement diety Karnozin Extra ma formę tabletek. W jednym opakowaniu jest 120 sztuk kapsułek, natomiast zalecana dzienna dawka produktu wynosi dwie kapsułki, co w praktyce oznacza, że jedno opakowanie wystarczy na dwa miesiące regularnej suplementacji. W skład suplementu wchodzi l-carnosine, witamina E, koenzym Q10, wyciąg z borówki bagiennej, a także wyciąg z pestek winogron.

Wpływ karnozyny na organizm człowieka

Carnosine to substancja, która w bardzo pozytywny sposób wpływa na codzienne funkcjonowanie. Wśród szeregu zalet płynących z regularnego suplementowania karnozyny, należy wymienić między innymi działanie przeciwzapalne, przeciwutleniające oraz zapobiegające niedokrwistości. Ponadto, jeśli zmagasz się z podwyższonym poziomem stresu oraz lękiem, dobrą informacją dla Ciebie jest fakt, że carnosine często nazywana jest neuropeptydem. Oznacza to, że działa w sposób kojący na układ nerwowy. Dzięki swoim właściwościom antyutleniającym l-carnosine niejako ,,ochrania” komórki skóry oraz narządów wewnętrznych, zapewniając im jak najlepsze warunki do regeneracji. Dzięki temu zniszczone oraz niepotrzebne struktury białek są usuwane z organizmu, a podział komórek (wytwarzanie nowych komórek) może przebiegać bez zakłóceń.

Niestety, poziom l-karnozyny zmniejsza się wraz z wiekiem, dlatego wraz z postępem starzenia się, należy pamiętać o tym, by uzupełnić wszelkie braki. Szacuje się, że do 70 roku życia poziom karnozyny obniża się nawet o 60%. Niedobory tego związku chemicznego mogą mieć poważne konsekwencje odbijające się na funkcjach poznawczych mózgu.

To, o czym warto pamiętać to fakt, że w trakcie ciąży kobiety, które planują rozpoczęcie suplementacji karnozyny powinny skontaktować się z lekarzem.

Fakt, że karnozyna ma bardzo szerokie właściwości jest powszechnie znany, nie wszyscy jednak wiedzą o tym, że związek ten ma udowodnione działanie zapobiegające chorobie wzroku, jaką jest jaskra. Karnozyna ma nie tylko działanie profilaktyczne, czyli zapobiegające powstaniu jaskry, ale również lecznicze. Oprócz leczenia jaskry, karnozyna potrafi również zauważalnie poprawić ogólną jakość wzroku.

Gdzie można dostać karnozynę?

Karnozyna jest dostępna w wyżej wspomnianym suplemencie diety o nazwie Karnozin Extra. Karnozin Extra to wyjątkowy produkt, którego pierwsze efekty są zauważalne już po kilku tygodniach regularnego stosowania. To, o czym warto pamiętać to fakt, że produkt należy przyjmować zgodnie z zaleceniami producenta. Karnozin Extra to kapsułki, które można kupić na stronie karnozyna.com, jeśli zatem jesteś zainteresowany ich działaniem, nie czekaj i zamów je już dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.