wiązanka na grów
Dom i ogród

Kompozycje z kwiatów – najlepsze pomysły

Kwiaty od wieków są powiązane ze symboliką uczuć i towarzyszą ludziom w najważniejszych momentach ich życia. Być może brzmi to mocno teatralnie, jednakże są obecne we wszystkich uroczystych okazjach.

Dzięki kwiatom atmosfera staje się odświętna. One potrafią podkreślić charakter każdej uroczystości w odpowiedni sposób.

Zrób to sam

Dekoracje zamawiane u florystki mogą odrobinę obciążać budżet. Ekonomicznym i kreatywnym rozwiązaniem jest samodzielne przygotowanie dekoracji do mieszkania czy na przyjęcie. Takie zajęcie daje sporo satysfakcji, poza tym dostępność hurtowni internetowej ze sztucznymi kwiatami pozwala puścić wodze fantazji i stworzyć wymarzone kompozycje.

Sztuczne kwiaty są wybierane najczęściej ze względu na to, że są piękne, trwałe i tanie. Raz stworzonym stroikiem można cieszyć się przez lata, o ile odpowiednio się o niego dba.

Dekoracje na salę weselną

Sala weselna jest miejscem trudnym do dekoracji i obowiązują w niej pewne reguły. Dekoracje kwiatowe nie mogą zajmować zbyt wiele miejsca na stole i przeszkadzać w rozmawianiu przy obiedzie, zasłaniając innych gości. Dlatego wybierzmy wazony na cienkich nóżkach o wysokości od 30 do 50 centymetrów.

Przygotowując kwiaty należy uwzględnić te, które panna młoda wybrała do swojego bukietu – w ten sposób wesele zyska motyw przewodni. Pojedyncze kwiaty należy wbijać w gąbkę florystyczną blisko siebie, a następnie umieścić w wazonie.

Dekoracje do domu

Dekorowanie i układanie kompozycji dla własnych czterech ścian sprawia najwięcej przyjemności. Poniżej kilka wskazówek na piękne dekoracje:

Do dużego wazonu z przezroczystego szkła wkładamy sztywny, lśniący, pognieciony drucik, który układamy w sztywną konstrukcję. Następnie w miejsca pomiędzy wkładami sztuczne tulipany lub inne, kolorowe kwiaty. Ta efektowna kompozycja sprawdzi się na stół w jadalni.

Okrągły, wiklinowy kosz maluje się na pastelowy kolor. Na dno koszyka należy włożyć suchą gąbkę florystyczną lub steropian, a następnie wbić sztuczne róże jedna koło drugiej, zapełniając całą powierzchnię. Najlepiej, gdyby były w kontrastowym kolorze.

Z elastycznych pędów zaplata się okrągły wieniec. Teraz wystarczy cienkim drucikiem przymocować do niego kwiaty w zależności od uznania: w jednej części, lub na całej powierzchni. Wieniec z dumą będzie dekorował frontowe drzwi lub podsufitową lampę.

One thought on “Kompozycje z kwiatów – najlepsze pomysły”

  1. Zawsze sama robię wiązanki na święto zmarłych. To dla mnie ważny aspekt, tak jak zapalanie zniczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.