szczęśliwe związki to kłamstwo
Rodzicielstwo Związki

Jak zbudować szczęśliwy związek

Błahe pytanie dla małżeństw z kilkudziesięcioletnim stażem, całkowicie nowe dla par, które dopiero co zeszły się ze sobą. Jak zbudować szczęśliwy związek, który będzie trwał do końca życia?

Uświadomienie miłości

Budowanie związku to naprawdę ciężka praca. Czy jesteście już ze sobą bardzo długo, czy dopiero na początku wspólnej drogi – to nie ma znaczenia. Musicie starać się być dla siebie najlepszą wersją przez dwadzieścia cztery godziny na dobę.

Osoby w związku muszą pojąć zasadniczą różnicę pomiędzy związkiem widzianym oczami mediów, reklam i internetu, a tym, który musi zderzyć się z rzeczywistością. Jako, że XXI jest wiekiem szybkiej kariery zawodowej, depresji i nałogów, musimy skupić się na tym, aby budować trwałe relacje z ludźmi, którzy na to naprawdę zasługują.

Wygrać z rutyną

Codzienność jest prawdziwa. Związek nie opiera się wyłącznie z pięknych chwil, randek, chodzenia do kina, jeżdżenia na wakacje pod palmami, krótkich tęsknot – w głównej mierze to walka z codziennością, zmaganie się z kłopotami, płacenie rachunków, sobotnich porządków, zmęczenia po pracy… Jeśli nie udaje się wam złożyć wspólnej codzienności, to tracicie bardzo dużo. Związek, w którym się jest dla kilku dobrych dni i seksu na zgodę to zły związek.

Nie dopuszczajcie do braku komunikacji. Rozmawiajcie jak najwięcej ze sobą. Niech to nie będzie dla was obowiązek służbowy „kup bułki”, czy „zapłaciłeś rachunki” lub „co na obiad”. Musicie się ze sobą dzielić swoimi przemyśleniami i dyskutować o życiu, bo prędzej czy później któraś strona zobojętnieje, wycofa się.

Lepiej się porządnie pokłócić, niż zbywać wszystko ignorancją i milczeniem. Kłótnie dowodzą temu, że zależy wam obojgu na dobrym związku i chcecie się dopasować.

Seks też jest spoiwem

Okazujcie sobie czułość jak najczęściej. Dotyczy to głównie kobiet, które po wielu latach małżeństwa zapominają, że mężczyźni także tego potrzebują. Może nie zdają sobie z tego sprawy, a może przelały wszystkie uczucia na dzieci? Dotyk jest niezmiernie ważny.

Mężczyzna, który nie może liczyć na seks ze strony ukochanej kobiety, cierpi. Nigdy do tego nie doprowadzaj. Dla mężczyzny jest to zgoła inne przeżycie niż dla partnerki, ponieważ mężczyźni tak wyrażają swoją emocjonalność (nie potrafią inaczej). Brak seksu to dowód na brak łączności uczuciowej i poczucie odrzucenia.

Staraj się dbać o swoje przyjemności w łóżku. Partnerzy są szczęśliwsi ze sobą, gdy każde z nich autentycznie lubi seks.

One thought on “Jak zbudować szczęśliwy związek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.