kobieta na kamieniu przy brzegu morza
Uroda

BCAA a redukcja wagi

Artykuł sponsorowany.

BCAA to popularny suplement, który podbił serca sportowców na równi z białkiem. Aminokwasy rozgałęzione stosuje się jako wsparcie dla odżywek białkowych oraz jako samodzielny produkt dodający energii i zmniejszający uczucie zmęczenia. BCAA może mieć jednak jeszcze jedno ciekawe zastosowanie. Aminokwasy mogą znacząco poprawiać proces redukowania wagi i tym aspektem suplementacji BCAA się dzisiaj zajmiemy.

BCAA to popularny suplement, który podbił serca sportowców na równi z białkiem. Aminokwasy rozgałęzione stosuje się jako wsparcie dla odżywek białkowych oraz jako samodzielny produkt dodający energii i zmniejszający uczucie zmęczenia. BCAA może mieć jednak jeszcze jedno ciekawe zastosowanie. Aminokwasy mogą znacząco poprawiać proces redukowania wagi i tym aspektem suplementacji BCAA się dzisiaj zajmiemy.

Walka z wagą

Zrzucanie zbędnych kilogramów to długie i żmudne zadanie. Kluczem do redukcji wagi jest przede wszystkim odpowiednia dieta oraz treningi. Można sobie jednak nieco pomóc, stosując suplementy. Oprócz tradycyjnych spalaczy warto pomyśleć również o BCAA, w kontekście nie tylko poprawy regeneracji po treningu i lepszego przyrostu masy mięśniowej, ale także jako wsparcia w odchudzaniu. Aminokwasy rozgałęzione wydłużają czas zmęczenia się, przez co można trenować dłużej i wydajniej.

Badania

W 2015 roku przeprowadzono badania, w których przyglądano się stosunkowi BCAA w diecie do ryzyka otyłości. Okazało się, że im więcej aminokwasów rozgałęzionych w diecie, tym mniejsza jest tendencja do otyłości. Temat okazał się być na tyle ciekawy, że w 2018 roku kontynuowano badania, którym tym razem poddano grupę kobiet. Odkryto, że suplementacja BCAA wspiera zachowanie szczupłych nóg, podobnie jak zażywanie witaminy B6.

nogi kobiety na łóżku przy komputerze

W sporcie

BCAA jest idealną substancją dla osób na diecie redukcyjnej, które dużo trenują. Fantastycznie zaspokaja braki energii, które mogą wystąpić przy diecie redukcyjnej, a także pozwala na spalanie tkanki tłuszczowej bez strat w tkance mięśniowej. Dzięki temu skład ciała staje się lepszy, a tkanka tłuszczowa maleje.

Jak to działa?

Rodzi się pytanie, jak to się dzieje, że BCAA wspiera redukcję wagi. Niestety nie da się w tej chwili jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ nie przeprowadzono odpowiednich badań pod tym kątem. Oczywiście, aminokwasy dodają energii oraz blokują prekursor tryptofanu, przez co organizm wolniej odczuwa zmęczenie, przez co pośrednio wspierają redukcję wagi poprzez wydłużenie czasu treningu, jednak brakuje tutaj czegoś jeszcze.

Można spekulować, że BCAA wspomaga odchudzanie za sprawą leucyny. Ten aminokwas wytwarza leptynę, czyli tak zwany hormon sytości. Dzięki zwiększeniu ilości leptyny organizm dostaje sygnał, że nie potrzeba już więcej energii i przestajemy odczuwać głód. Ponadto, wysoki poziom leptyny przyspiesza metabolizm. Warto zadbać o odpowiedni poziom tego hormonu, by nie odczuwać nadmiernego głodu, co z pewnością przeszkadza w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Problem z leptyną rodzi się jednak w przypadku osób silnie otyłych, dlatego nie zaleca się im przyjmowania BCAA jako suplementu wspomagającego odchudzanie. Takie osoby mają już w swoim ciele tak dużo leptyny, że stają się na nią odporne, a dodatkowe wytwarzanie hormonu jedynie spotęguje ten efekt.

Podsumowanie

BCAA jest świetnym suplementem dla osób, którym zależy na utrzymaniu wyrzeźbionych już mięśni i jednoczesnym spaleniu zbędnej tkanki tłuszczowej. Dodaje energii potrzebnej do treningu, dba też o przyrost tkanki mięśniowej, przez co nie stracisz podczas odchudzania ciężko wypracowanych mięśni. Przekonany, by sięgnąć po aminokwasy rozgałęzione? Najlepsze BCAA znajdziesz na stronie musclepower.pl, sklepu internetowego z suplementami dla sportowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.