Kobieta jest po zabiegu laserem na przebarwienia
Uroda

Cutera Genesis – przełom w nieinwazyjnych metodach walki ze starzeniem i przebarwieniami

Pacjenci borykający się z oznakami starzenia skóry czy też przebarwieniami i rumieniem często zwlekają z podjęciem leczenia z obawy przed długotrwałym i uciążliwym procesem rekonwalescencji. Dzięki Laserowi Cutera Genesis nie musisz się już tym martwić! Ta przełomowa technika sprawia, że zabieg jest nie tylko skuteczny, lecz także nieinwazyjny. Przekonaj się, jak w prosty sposób możesz pozbyć się uciążliwych przebarwień, zmarszczek i rumienia.

Laser Cutera Genesis – w czym tkwi sekret jego działania?

Innowacyjna technologia wykorzystywana podczas zabiegu laserem Cutera Genesis w Bieńkowscy Clinic w Częstochowie i Bydgoszczy to połączenie dwóch wiązek fali o różnych długościach.

 • Wiązka o długości 1064 nm – laser emitujący ten rodzaj fali przekazuje ją do skóry w postaci mikroimpulsów. Dzięki temu pobudzana zostaje przebudowa włókien kolagenowych, co bezpośrednio wpływa na redukcję zmarszczek czy przebarwień.
 • Wiązka o długości 532 nm – wpływa bezpośrednio na mikronaczynia skóry, dzięki czemu następuje redukcja zaczerwienienia. Ta długość fali jest wykorzystywana podczas stosowania procedury Green Genesis.

Laser Cutera Genesis działa poprzez delikatne podgrzewanie skóry, bez uszkadzania jej zewnętrznej bariery, dzięki czemu zabieg jest zupełnie nieinwazyjny. Pacjenci podczas tego rodzaju laseroterapii odczuwają jedynie nagrzewanie skóry.

Wskazania do podjęcia laseroterapii urządzeniem Cutera Genesis

Zabiegi laserem Cutera Genesis najczęściej są wykonywane na skórze twarzy, szyi i dekoltu, jednak można zastosować go również na innych obszarach ciała, gdzie występują oznaki starzenia, przebarwienia, drobne blizny czy rumień. Laser doskonale poradzi sobie z dolegliwościami, takimi jak:

 • przebarwienia lub nierównomierny koloryt skóry,
 • rozszerzone pory skóry,
 • drobne zmarszczki i blizny,
 • rumień napadowy,
 • rozproszone zaczerwienienie.

Zabieg jest nieinwazyjny, ale bardzo skuteczny. Nie warto zwlekać z rozpoczęciem leczenia, które może znacznie podnieść komfort życia i samopoczucie.

Po ilu zabiegach widoczne są efekty?

Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak zalecana jest forma laseroterapii składająca się z 4–6 serii naświetlań. Pozwala to na osiągnięcie optymalnych rezultatów. Utrzymują się one do kilku miesięcy od wykonania ostatniego zabiegu, dlatego warto wykonywać naświetlania przypominające, aby podtrzymać efekty laseroterapii. 

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu laserem Cutera Genesis

Jak większość zabiegów medycyny estetycznej, mimo braku inwazyjnego działania, również ten rodzaj laseroterapii ma przeciwwskazania. Zabiegu nie można wykonać, jeśli:

 • obszar zabiegowy jest zajęty stanem zapalnym,
 • występuje opryszczka w fazie aktywnej,
 • u pacjenta stwierdzono skłonność do bliznowców,
 • pacjent stosuje leki lub zioła fotouczulające,
 • występuje świeża opalenizna lub był stosowany samoopalacz,
 • pacjent jest chory na bielactwo lub łuszczycę,
 • pacjentka jest w ciąży,
 • pacjent spożywał alkohol w dniu zabiegu.

Jeśli występują przeciwwskazania do wykonania zabiegu Laserem Cutera, warto podczas konsultacji zapytać specjalistę o inną drogę leczenia. Szeroka gama zabiegów z zakresu medycyny estetycznej pozwala na dobranie w pełni bezpiecznej formy leczenia, indywidualnie do potrzeba i stanu zdrowia każdego pacjenta. 

Co jeszcze warto wiedzieć, decydując się na laseroterapię Cutera Genesis?

Zwykle po wykonaniu zabiegu przez ok. kilka godzin utrzymuje się lekkie zaczerwienienie skóry. Bezpośrednio po serii naświetlań można swobodnie wrócić do codziennego trybu życia i wykonywać makijaż, jednak należy pamiętać o zastosowaniu kremu z filtrem.

Ważną informacją jest fakt, że zabieg laserem Cutera Genesis można wykonywać bez względu na koloryt skóry czy porę roku. Aby osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty, warto stosować dermokosmetyki, które indywidualnie dobierze specjalista wykonujący zabieg. 

Więcej na temat laseroterapii Cutera Genesis znajdziesz na stronie internetowej Bieńkowscy Clinic w Częstochowie i Bydgoszczy. Sprawdź lub umów się na konsultację, w trakcie której lekarz oceni Twój problem i dobierze najlepszą metodę leczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.