Starsza kobieta jest na wycieczce i rozmawia z kobietą
Dom i ogród

Gdzie zabrać seniora na wycieczkę?

Artykuł partnera.

Krótki wypad w jakieś przyjemne miejsce to świetny sposób na ciekawe spędzenie czasu, poznanie nowych rzeczy i odpoczynek od codziennej rutyny. Warto więc czasem zaproponować taki wyjazd również starszej osobie z najbliższego otoczenia. Całość, zwłaszcza kierunek wyprawy, trzeba oczywiście dostosować do możliwości i potrzeb seniora. Gdzie zabrać starszą osobę na wycieczkę?

Podlasie

Jeden z najpiękniejszych regionów naszego kraju to malownicze Podlasie. Nie brak tu cudownych miejsc, w których wizyta sprawi starszej osobie wiele radości. Ciekawą propozycją jest choćby urokliwy Drohiczyn, w którym można obejrzeć zabytkowe kościoły i klasztory oraz wejść na Górę Zamkową, by podziwiać z niej widok na płynący Bug. Warto zajrzeć również do Grabarki – niewielkiej podlaskiej wsi, której główną atrakcją jest położona nieopodal Święta Góra z sanktuarium i uzdrawiającym źródełkiem. Na spragnionych kontaktu z naturą czeka także Białowieża ze słynnym parkiem narodowym, w którym można zobaczyć piękne żubry.

Karkonosze

Wielu seniorów z pewnością chętnie skorzysta z propozycji wypadu w góry. Wędrówki w klimatycznym otoczeniu to dobry pomysł na wspólne spędzenie czasu. Dobrym wyborem będą Karkonosze, w których dodatkowo można zajrzeć do parku narodowego i zaskoczyć bliską osobę nie lada atrakcją, jaką jest spacer w koronach drzew. Brzmi nieco tajemniczo, dlatego warto wejść na stronę https://www.stezkakrkonose.cz/pl/ i przekonać się, jak świetna jest to propozycja dla ludzi w każdym wieku. Przebycie pełnej ciekawostek trasy wśród leśnej przyrody i obserwowanie drzew na różnych wysokościach – od korzeni po korony – będzie dla seniora wspaniałym przeżyciem i wspomnieniem na długi czas.

Kazimierz Dolny

Wizyta w Kazimierzu Dolnym to kolejna propozycja wycieczki, na którą warto zabrać seniora. Pomysł ten spodoba się zwłaszcza miłośnikom historii, którzy lubią podziwiać zabytkowe budowle – kościoły, kamienice, a nawet ruiny zamku z basztą. Podczas pobytu w tym pięknym mieście koniecznie zajrzeć trzeba na starówkę. Seniorowi spodoba się również wizyta w parku krajobrazowym i spacer w wąwozach lessowych. Można również odwiedzić Górę Trzech Krzyży i udać się w rejs statkiem, podziwiając widoki Wisły.

Kraków i Wieliczka

Kraków to jedno piękniejszych polskich miast. Znajduje się tu mnóstwo klimatycznych miejsc, zabytków, uliczek. Najważniejsze punkty, w które warto zabrać seniora, to oczywiście Rynek Główny z Sukiennicami i Kościołem Mariackim, Kazimierz, bulwary nadwiślańskie oraz Wawel. Starsze osoby chętnie odwiedzają również ul. Floriańską, na której znajduje się Pałac Biskupi ze słynnym oknem papieskim. Jeśli senior wyrazi ochotę, można podczas wypadu do Krakowa odwiedzić pobliską Wieliczkę. Zwiedzanie znanej wszystkim kopalni soli to interesująca przygoda dla każdego.

Ciechocinek

Spora grupa seniorów uwielbia niewielkie miejscowości uzdrowiskowe, dlatego wycieczka do Ciechocinka może okazać się strzałem w dziesiątkę. Położone na Kujawach miasto słynie m.in. z Parku Zdrojowego, Tężni Solankowych oraz Pijalni Wód Mineralnych. Przyjemną atrakcją dla seniora będzie również Teatr Letni i Zegar Kwiatowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.