Zażywanie ORMUS na zmęczenie
Preparaty

Czujesz się przemęczony? Sprawdź jak możesz zmienić ten stan

Artykuł sponsorowany.

Sezonowe zmęczenie jest niezwykle częstym zjawiskiem w polskim, zmiennym klimacie. Na złe samopoczucie, brak sił i problemy z koncentracją wpływają w dużej mierze warunki atmosferyczne. Zbyt mały dopływ światła słonecznego powoduje obniżenie nastroju. Wietrzna i deszczowa pogoda, przedłużające się przymrozki – są to także czynniki wpływające negatywnie na nasze samopoczucie. Zbyt długo trwające przemęczenie może prowadzić do sezonowej, a nawet trwałej depresji. Co zatem zrobić, by odzyskać siły witalne i cieszyć się każdym dniem? Specjaliści podkreślają rolę ruchu na świeżym powietrzu i dietę. Ważne jest pozytywne nastawienie, ale też właściwa suplementacja. Suplement diety wspomaga proces odzyskiwania energii. Jednym z polecanych środków na zmęczenie jest ORMUS. Powstaje wskutek wytrącenia z roztworu soli wszelkich mikroelementów. ORMUS bazuje na składnikach występujących w sposób naturalny w przyrodzie i dlatego właśnie jest tak skuteczny.

Oznaki sezonowego przemęczenia – czy ORMUS będzie skuteczny?

Promienie słoneczne i ruch na świeżym powietrzu są dla nas niezbędne po to, by utrzymać sprawność fizyczną i dotlenić organizm. Jeśli brakuje równowagi między pracą, a odpoczynkiem oraz pojawiają się niedobory składników w diecie, może pojawić się sezonowe osłabienie. Przepracowanie to tylko jeden z licznych powodów zmęczenia. Niedostateczny poziom witamin i minerałów pogarsza nasze samopoczucie. Sposobem na odzyskanie sił witalnych może być ORMUS. Wysoka zawartość dobrze przyswajalnych mikroelementów w preparacie ORMUS sprawia, że szybko odczujemy poprawę nastroju.

Przedłużające się zmęczenie może być efektem:

  1. Złej diety, ubogiej w witaminę D, witaminy z grupy B, niedobory magnezu, cynku i selenu – tu stanowczo wsparciem mogą być mikroelementy z ORMUS,
  2. Sezonowych zmian pogody – u osób wrażliwych na bodźce atmosferyczne i u meteopatów,
  3. Braku równowagi między pracą a odpoczynkiem, np. nieprzespane noce, zbyt wiele godzin przed komputerem,
  4. Zaburzeń hormonalnych, zwłaszcza u kobiet zmęczenie może być związane z chorobami tarczycy,
  5. Anemii, czyli niedoborów magnezu, żelaza, kwasu foliowego.

Co zrobić, by szybko nabrać energii do działania?

Brak energii, stałe zmęczenie i piętrzące się obowiązki to stały schemat pogłębiającego się osłabienia. Co zatem zrobić, by szybko stanąć na nogi i odzyskać radość życia? Dobrym sposobem jest odpowiednio dobrany suplement diety. Przy sezonowym zmęczeniu lub przepracowaniu, witaminy i mikroelementy staną się nieocenionym wsparciem. Przykładem jest seria preparatów ORMUS. Bazują na naturalnych składnikach, np. na soli z wody morskiej lub na cząsteczkach złota. Pierwiastki, które od tysiącleci występują naturalnie w glebie oraz w wodach morskich mają niezwykłą moc wsparcia sił witalnych. Obok klasycznych witamin i minerałów świetnie pomogą pokonać zmęczenie. Zatem połączenie zdrowego stylu życia, dostarczanie odpowiedniej ilości snu i stosowanie ORMUS, powinno przywrócić energię do działania.

Czy ORMUS na zmęczenie można stosować cały rok?

Wiele osób próbujących pokonać zmęczenie zastanawia się, czy suplement diety można zażywać systematycznie, przez cały rok? Stosowanie ORMUS jest szczególnie wskazane w okresie jesienno – zimowym oraz wiosennym. To wtedy brakuje promieni słonecznych, a nasz ruch na świeżym powietrzu jest ograniczony. Sezon jesień i wiosna to też czas przeziębień i grypy. Po każdej infekcji organizm staje się bardziej osłabiony i podatny na zmęczenie. Dlatego warto pamiętać o dodatkowym wsparciu w formie witamin, mikroelementów i oczywiście ORMUS. Jeśli problem przemęczenia powraca sezonowo, to konieczne jest dłuższe przyjmowanie dobrze przyswajalnych mikroelementów. Z kolei latem, gdy mamy dostęp do świeżych warzyw i owoców, więcej odpoczywamy, możemy zmniejszyć dawkowanie witamin. Jest to oczywiście kwestia bardzo indywidualna i zależy od stanu zdrowia, kondycji organizmu i np. wyników badań laboratoryjnych. Suplement diety jest środkiem spożywczym, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety. Suplement diety nie ma właściwości leczniczych. Dlatego wszyscy lekarze i dietetycy podkreślają rolę zrównoważonej diety, odpowiedzialnej suplementacji jako czynników wpływających pozytywnie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.