Kobieta na rehabilitacji ortopedycznej
Choroby

Dla kogo rehabilitacja ortopedyczna?

Artykuł partnera.

Rehabilitacja ortopedyczna jest niezbędna po wypadkach i po operacjach naprawczych narządu ruchu. Jest też potrzebna w przypadku wad nabytych. Skierowania na rehabilitację w ramach NFZ oznaczają długie czekanie na terminy. Najczęściej pacjenci potrzebują rehabilitacji ortopedycznej na teraz. W artykule wyjaśniamy, dlaczego pacjenci nie mogą miesiącami czekać na zabiegi.

Pacjenci, którzy uznali jakiegokolwiek urazu, mogą cierpieć z powodu dolegliwości bólowych oraz dysfunkcji narządu ruchu. Każdy człowiek, który musi leczyć choroby w obrębie narządu ruchu, chce jak najszybciej odzyskać sprawność fizyczną. Przywrócenie funkcji narządu ruchu umożliwia przeprowadzona w odpowiednim czasie rehabilitacja ortopedyczna w Gliwicach FizjoPaluch.

Rehabilitacja ortopedyczna dla wszystkich pacjentów

Proces usprawniania ortopedycznego powinien być dostępny dla wszystkich pacjentów, którzy akurat tego potrzebują. Niestety, w Polsce rehabilitacja medyczna na NFZ najczęściej odbywa się zbyt późno. Czas działa na niekorzyść pacjenta. Przykładem jest operacja w obrębie kręgosłupa. Pacjent po kilku dobach wymaga pionizacji. W praktyce wygląda to zazwyczaj tak, że pacjent jest wypisywany ze szpitala do domu i ma „wycięty z życiorysu” najbliższy rok. Tutaj od razu po operacji trzeba rozpocząć rehabilitację ortopedyczną. Zbędna zwłoka utrudnia powrót do aktywności życiowych. Rehabilitacja pooperacyjna może być prowadzona w warunkach domowych. Identycznie jest po udarach i wypadkach (nie tylko przypadki z uszkodzeniem rdzenia kręgowego), a także po zbyt intensywnym treningu. Zabiegi mogą być przeprowadzane w szpitalu, w klinice  specjalizującej się w rehabilitacji ortopedycznej, a także w domu pacjenta. Terapia manualna

Jak szybko dostać się do kliniki rehabilitacji ortopedycznej?

Rehabilitacja ortopedyczna to szansa na powrót do normalnego funkcjonowania. Nie da się jednoznacznie określić, ile będzie trwać. Każdy pacjent ma inną sytuację — oceni to lekarz specjalizujący się w tej dziedzinie medycyny. Inaczej będzie przebiegać terapia po urazach po treningu, a inaczej po wypadku samochodowym, gdzie w grę może wchodzić na przykład nauka chodzenia. Ważne jest, by pacjent poddał się leczeniu w odpowiedniej chwili. Proces rehabilitacji to również mniejsze dolegliwości bólowe. Dlatego każdy pacjent, który wymaga tego rodzaju zabiegów, powinien zdecydować się na wizyty w prywatnej klinice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.