mrowka w naturalnym srodowisku
Dom i ogród Preparaty

Jak się pozbyć mrówek w domu

Mrówki są nieszkodliwymi insektami, które mieszkają w ogrodzie i pożerają szkodniki, jak np. Mszyce. Stają się uciążliwe, gdy znajdą sobie drogę do twojego domu w poszukiwaniu pożywienia. Poniżej poznasz kilka sposobów, jak pozbyć się mrówek w domu.

Zapobieganie wizytom mrówek w mieszkaniu

Nie ma reguły co do tego, gdzie mrówki się pojawią. Mieszkanie może lśnić, może być również kompletnie zaniedbane – mrówki dostaną się nawet przez mikroszparę w oknie lub pęknięcie w murze. Aby zapobiec pojawienia się armii mrówek, musimy pamiętać o kilku drobnostkach: codziennym wynoszeniu śmieci, przechowywaniu pożywienia w zamykanych pojemnikach, myciu naczyń po posiłkach oraz o reguralnym odkurzaniu i zmywaniu powierzchni.

Najlepsze sposoby na mrówki w domu

Jeśli jednak mrówki dostały się do środka i jest ich naprawdę dużo, a ty nie chcesz ich bez końca mordować, spróbuj po prostu je odstraszyć tym, co posiadasz w domowej kuchni.

Rozsyp kwas cytrynowy lub rozpyl sok z cytryny w miejscach, gdzie pojawiają się mrówki. Podobnie działa ocet. Zaskakującym, naturalnym sposobem jest rozsypanie ziaren kawy, których zapach drażni mrówki.

Jeśli nie wiesz, gdzie plaga ma gniazdo, możesz rozsypać ryż, który mrówki zabiorą ze sobą do gniazda. Ryż sfermentuje i spleśnieje w gnieździe, zabijając mrówki. Dla mrówek toksyczna jest także skórka pomarańczy, którą również możemy rozsypać – substancja wydzielająca się z pomarańczy zlikwiduje nawet całe gniazdo.

Wśród drażniących mrówki specyfików domowych można wymienić również drożdże, które umieszczone przy gnieździe je skutecznie zabijają, a także pieprz (można go rozsypywać, a także zmieszać z wodą i rozpylać). Skuteczna może okazać się soda oczyszczona, którą wystarczy rozsypać w miejscach odwiedzanych przez mrówki.

Chemiczne środki mrówkobójcze

Gdy naturalne środki nas zawiodły, możemy pokusić się o użycie chemicznych środków mrówkobójczych. Musimy jednak pamiętać o naszym bezpieczeństwie, jeśli w naszym domu są zwierzęta i małe dzieci. Nie możemy dopuścić, aby zatruły się preparatem.

Do najpowszechniejszych preparatów mrówkobójczych, które znajdziemy niemal w każdym sklepie jest Mrówkofon (trutka pokarmowa w formie granulek, które mrówki zanoszą do gniazda i tam jedzą) skutecznie usuwa całe kolonie. To tani i łatwo dostępny preparat, który należy rozsypać w miejscu pojawiania się mrówek.

One thought on “Jak się pozbyć mrówek w domu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.