Kobieta robiąca pranie
Dom i ogród

Jak wybrać odpowiedni płyn do prania?

Chcesz mieć czyste i pachnące ubrania? Warto zatem wybrać odpowiednie środki czystości – takie jak płyn do prania. W tym artykule podpowiadamy jak wybrać odpowiedni.

Gotowanie potraw, sprzątanie powierzchni użytkowych w mieszkaniu czy pranie ubrań to czynności wykonywane przez domowników w każdym domowym gospodarstwie. Odbywają się one z częstotliwością zależną od własnych predyspozycji i chęci, ale drobne przepierki czy przyrządzanie prostych potraw wykonywane są zazwyczaj każdego dnia.

Proszki i płyny do prania

Do prania najczęściej używa się proszku do prania, który nie tylko likwiduje uciążliwe zabrudzenia, ale również chroni odzież czy bieliznę przed namnażaniem się bakterii czy innych drobnoustrojów. Proszki zawierają składniki powierzchniowo czynne, które wnikając głęboko we włókna tkaniny usuwają zanieczyszczenia.

Oprócz proszku można używać innych detergentów w których składzie znajdziemy te same cząsteczki aktywne, i mogą to być płyny do prania bądź bardzo skoncentrowane żele, których działanie na brud jest równie skuteczne.

Persil płyn do prania

Jednym z najchętniej kupowanych detergentów, o znakomitym działaniu piorącym oraz długo utrzymującym się przyjemnym zapachu jest płyn do prania Persil, niemieckiej marki Henkel.

Jest to stosunkowo nowy produkt rodziny środków do prania Persil, stworzony z myślą o wygodnym dozowaniu oraz przeznaczeniem dla delikatnych tkanin.

Persil płyn do prania występuje pod postacią gęstego żelu o wysublimowanych zapachach. Zawiera –  podobnie jak proszki do prania – cząsteczki powierzchniowo czynne, aktywnie działające na trudno usuwalne plamy i inne zabrudzenia. Dzięki swojej półpłynnej postaci znakomicie rozprowadza się w wodzie, nie pozostawia na ubraniach zacieków, a także dobrze się spłukuje.

Rodzaje płynów do prania

Persil płyn do prania produkowany jest w różnych odmianach – każdy z nich przeznaczony jest do określonej grupy odzieży. Może zawierać aktywne cząsteczki chroniące kolory, wybielacze i rozjaśniacze, składniki działające na określony rodzaj plam, dodatek płynu antystatycznego, zmiękczającego wodę oraz ciekawie skomponowane aromaty, zapewniające długotrwały zapach.

Persil płyn do prania Sensitive Gel polecany jest do prania ubranek dziecięcych – specjalnie dobrane składniki w postaci delikatnego mydła i mleka migdałowego zapewnią ochronę skóry przed podrażnieniami, a długotrwały zapach pozwoli cieszyć się przyjemną świeżością upranych ubrań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.