Pielęgniarka ze strzykawką w wyposażonym punkcie pobrań krwi
Choroby

Jak wyposażyć punkt pobrań krwi?

Prywatne i publiczne punkty pobrań krwi każdego dnia przyjmują mnóstwo pacjentów. Wizyta w takim punkcie jest dla wielu osób stresująca, dlatego warto zadbać o to, by pobranie krwi przebiegło w komfortowych i sterylnych warunkach. Pomoże w tym profesjonalne wyposażenie, które zapewnia pacjentowi wygodę i poczucie bezpieczeństwa. Sprawdź, czego nie może zabraknąć w punkcie pobrań krwi.

Fotele do pobierania krwi

Podstawowym elementem wyposażenia punktu pobrań jest fotel zabiegowy. Profesjonalne fotele do pobierania krwi różnią się od standardowych krzeseł, dlatego nie warto oszczędzać na tego rodzaju sprzęcie. Wysokiej jakości fotel jest wyposażony w praktyczne funkcje, dzięki czemu można go w pełni dopasować do potrzeb pacjenta. Pobieranie krwi jest dla wielu osób stresujące, a wygodny fotel zabiegowy pozwala się zrelaksować. Co więcej, taki fotel zapewnia stabilność, która jest niezwykle ważna podczas pobierania krwi żylnej.

Profesjonalne fotele do pobierania krwi mogą być wyposażone w podgłówek, który zwiększa komfort zabiegu, a także podnóżek, który dodatkowo umożliwia rozłożenie fotela do pozycji leżącej lub półleżącej. Standardem wyposażenia fotela są praktyczne podłokietniki, dzięki którym można unieruchomić kończynę na czas iniekcji.

Niezwykle ważną rolę odgrywa rodzaj zastosowanej tapicerki, dlatego wybierając fotel zabiegowy, warto zwrócić uwagę nie tylko na funkcje i wygląd produktu, lecz również na specyfikację zastosowanej tkaniny. Tapicerka powinna być wykonana z materiału, który jest odporny na płyny fizjologiczne i środki do dezynfekcji. W związku z koniecznością zachowania wysokiej sterylności tapicerka musi być odporna na ścieranie i wielokrotne czyszczenie. Dobrym pomysłem jest zastosowanie tapicerki antybakteryjnej, wykorzystującej technologię jonów srebra.

Kozetki lekarskie

Oprócz fotela, który służy do pobierania krwi, w punkcie pobrań powinna znaleźć się również kozetka lekarska. Ten uniwersalny mebel medyczny stanowi nieocenioną pomoc w wielu sytuacjach. Jeśli pacjent poczuje się źle po zabiegu, może odpocząć na kozetce, nie zajmując w tym czasie fotela. Zasłabnięcia i omdlenia zdarzają się dość często, dlatego też kozetka lekarska powinna znaleźć się w wyposażeniu gabinetu. Na kozetce można również pobierać krew, choć jest to mniej wygodne niż w przypadku fotela. Pobieranie krwi na kozetce lekarskiej wykonuje się najczęściej u pacjentów z tendencją do omdleń.

Taborety lekarskie

Taboret medyczny z obrotowym siedziskiem to element wyposażenia, który zwiększa komfort osoby pobierającej krew. Praktyczna regulacja wysokości za pomocą sprężyny gazowej i wygodne, wyprofilowane siedzisko sprawiają, że taboret można dopasować do każdej osoby – bez względu na wzrost. Taboret może być wyposażony w stopki lub mobilne kółka, a jego siedzisko powinno być wykonane z wysokiej jakości tapicerki, która jest wytrzymała i łatwa w czyszczeniu.

Stoliki zabiegowe

Odwiedzając sklep medyczny, warto zaopatrzyć się nie tylko w meble tapicerowane, takie jak fotele, kozetki i taborety, lecz również w metalowe stoliki zabiegowe. Te niewielkie, a zarazem niezwykle funkcjonalne produkty, doskonale sprawdzają się w punktach pobrań krwi, w których sterylność to podstawa. Praktyczny stolik zabiegowy umożliwia przewożenie opatrunków, naczyń i narzędzi na niewielką odległość oraz wygodne odkładanie probówek bezpośrednio po pobraniu krwi. Warto wybrać stolik ze stali malowanej proszkowo, który jest odporny na korozję i wyróżnia się wysoką estetyką wykonania.

Parawany

Zaopatrując się w niezbędny sprzęt, zwróć uwagę na elementy zwiększające komfort pacjenta. Jednym z nich jest parawan, który powinien się znaleźć szczególnie w dużych punktach pobrań, gdzie na jednej sali przyjmuje się równocześnie wielu pacjentów. Każdy dobry sklep medyczny ma w swojej ofercie parawany na stelażu drewnianym lub metalowym. Wybierając parawan, zwróć uwagę na rodzaj zastosowanego ekranu oraz liczbę skrzydeł. Warto wybrać produkt z ekranem wykonanym z materiału zmywalnego, który jest łatwy w czyszczeniu i przeznaczony do wieloletniego użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.