Dwie złote obrączki leżą na złotym piastu
Uroda

Jaka powinna być wysokość obrączki?

Obrączka – symbol wiecznej miłości i wierności – jedni noszą je cały czas, inni wkładają na specjalne okazje. Czasy, kiedy obrączki ślubne posiadały prosty i klasyczny kształt, już przeminęły – coraz więcej par inwestuje w biżuterię, która nie tylko odznacza się innymi kolorem, ale i dodatkami. Jedno jednak pozostaje niezmienne – wysokość obrączki – jaka będzie najlepsza?

Wysokość obrączki a trwałość

Nie bez powodu wysokość obrączki jest jednym z najistotniejszych parametrów tego rodzaju biżuterii. To ona przede wszystkim odpowiedzialna jest za jej trwałość. Złoto może z czasem wycierać się i po kilkunastu latach może okazać się, że obrączki wymagają odnowienia lub nawet wymiany. Im obrączki ślubne złote mają większą wysokość, tym łatwiej je zarówno odświeżyć w przyszłości, jak i zmienić ich wymiar, a to także często ma miejsce.

Wysokość obrączek a komfort noszenia

Jeśli chodzi o wysokość obrączek i ich wpływ na komfort noszenia, to nie ma tutaj wielkiej różnicy. Na pewno jednak wyższe obrączki ślubne złote są masywniejsze i dla jednych może być to zdecydowaną zaletą, a dla innych już nie, jeśli preferują delikatniejszą i lżejszą biżuterię – w tym kontekście warto więc wziąć pod uwagę przede wszystkim własną wygodę, tym bardziej jeśli nie zamierzamy się na co dzień z obrączką rozstawać.

Wysokość obrączki a względy estetyczne

Jak wyżej zostało wspomniane, im wysokość obrączek większa, tym sprawiają wrażenie masywniejszych – jeśli jesteśmy fanami takiej solidnej biżuterii, to na pewno warto postawić na większą wysokość. Mamy wtedy też gwarancję, że będzie ona dużo bardziej wytrzymała, a ewentualne poprawki takie jak zmiana rozmiaru będą zawsze możliwe. 

Optymalna wysokość obrączek ślubnych złotych

Czy istnieje coś takiego jak optymalna wysokość obrączek ślubnych? Okazuje się, że jednym z najczęstszych i też najlepszych wyborów są obrączki o wysokości w przedziale od 1,3 mm do 1,5 mm. Nie są wtedy ani zbyt cienkie, ani zbyt grube, a ich wytrzymałość jest dobra. Jeśli więc nie wiemy, na jaką wysokość się zdecydować, to można postawić na te najbardziej uniwersalne parametry. Oczywiście jeśli jednak ta wysokość wydaje nam się zbyt mała lub zbyt duża, to bez obaw możemy także wybrać obrączki ślubne złote powyżej lub poniżej tych wartości – te o wysokości od 0,85 – 1 mm również cieszą się sporym zainteresowaniem.

Wysokość obrączki a dodatkowe zdobienia

Jeśli chcemy, aby nasza biżuteria ślubna odznaczała się designem, to zazwyczaj decydujemy się na unikalne połączenie dwóch kolorów lub dodatki w postaci szlachetnych kamieni. W takich sytuacjach obrączka ślubna z zasady jest nieco wyższa, ponieważ wysokość ścianki musi być też dostosowana do wysokości kamienia. Trzeba także wziąć pod uwagę fakt, że wyższe obrączki odznaczają się także większą wagą złota, co ostatecznie przekłada się również na wyższą ceną za biżuterię. Kwestię wysokości warto więc dobrze przemyśleć, aby wybrać zgodnie ze swoimi preferencjami zarówno co do wyglądu, wytrzymałości i oczywiście ceny naszych obrączek ślubnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.