Niemowlak bawi się zabawką materiałową
Rodzicielstwo

Jakie zabawki dla niemowląt są najlepsze?

Artykuł partnera.

Dzieci uwielbiają zabawę i są zainteresowane tą stroną życia już od pierwszych miesięcy, gdy zaczynają rozpoznawać kolory, a także poznawać faktury również organoleptycznie. Jakie zabawki dla niemowląt będą najlepsze? Jakie warto wybrać? Poznajcie nasze propozycje.

Pierwsza z propozycji jest nietypowa, bo właściwie Miś Szumiś nie jest typową zabawką. Jest w końcu wyposażony w mechanizm szumiący, imitujący bicie serca, szum fal czy inne kojące dźwięki, które dobrze się dziecku kojarzą z życiem płodowym. Miś Szumiś jest z zewnątrz typowym pluszakiem, a po wyjęciu mechanizmu staje się typową zabawką. Dziecko może traktować go jako ulubioną przytulankę do snu jeszcze przez długi czas, nawet gdy ma już 4-5 lat. Przytulanki dają dzieciom poczucie bezpieczeństwa, jednocześnie świetnie sprawdzają się w różnego rodzaju zabawach. W końcu można je wozić w zdalnie sterowanych autkach, a w przypadku dziewczynek w wózeczkach. Można je też sadzać przy dziecięcym stoliczku. Zatem Miś Szumiś najpierw jest zabawką niemowlęcą, a później staje się zabawką dziecięcą.

Książeczki sensoryczne i mata sensoryczna – świetny wybór dla kilkumiesięcznego dziecka

Są i takie zabawki, które, gdy dziecko dorasta idą w odstawkę, jednak w wieku niemowlęcym świetnie się sprawdzają, bo wpływają na wszechstronny rozwój psychomotoryczny dziecka. Tutaj należy wymienić na pewno książeczki sensoryczne. Świetnie sprawdzają się też maty sensoryczne, wyposażone w pałąk z pluszakami, lusterkiem, ale i szeleszczącą strukturę czy nawet różne dźwięki wydobywające się z różnych części maty. Wysokiej jakości maty sensoryczne oferuje sklep dla niemowląt Mój Świat Dziecka. Maty sensoryczne działają na zmysły dziecka i je rozwijają, dlatego z pewnością warto zainwestować w taką zabawkę, która kilkumiesięcznemu dziecku umila czas. Różnorodne faktury rozwijają zmysł dotyku, lusterko rozwija zmysł wzroku, podobnie jak kolorowe elementy, a szeleszczące i piszczące zabawki rozwijają słuch.

Grzechotka sprawdza się w każdej sytuacji

Wśród zabawek niemowlęcych dla dziecka nie może zabraknąć grzechotek. One także wszechstronnie rozwijają dzieci. Grzechotka może być wyposażona nie tylko w dzwoniące, ale i w szeleszczące wypełnienie. Dzięki temu staje się dla dziecka bardziej atrakcyjna. Grzechotka do zawieszenia świetnie sprawdzi się zarówno przy łóżeczku, zawieszona na pałąku bujaczka, jak i wózku. Dzięki temu dziecko zabawkę może mieć zawsze przy sobie i w zasięgu wzroku. Dzięki grzechotce uczy się także chwytać. Wiele grzechotek pomaga też dziecku stymulować dziąsła podczas ząbkowania. Ten proces staje się wtedy mniej bolesny. Grzechotki mogą mieć rozmaite kształty i służyć do zabawiania dziecka, kiedy staje się marudne. Dzięki nim można ponownie wywołać jego zainteresowanie czy uśmiech na jego twarzy.

Zabawki do kąpieli – umilą dziecku czas spędzany w wannie

Wśród niezbędnych zabawek niemowlęcych na pewno są również te przeznaczone do kąpieli. Niektóre dzieci ją uwielbiają, inne wolałyby jak najrzadziej z niej korzystać. Łączy je jednak zamiłowanie do zabawy, także zabawy w wodzie. Jednak warto uczyć dziecko, że jest czas na kąpiel i zabawę, choć gdy jest przy kąpieli jeszcze całkowicie obsługiwane przez rodziców, to warto je czymś zająć i wtedy pływające kaczuszki czy inne zwierzątka świetnie się sprawdzają. Można je zakupić w sklepie dla niemowląt.

Jakie zabawki dla dziecka sprawdzą się najlepiej?

Warto wybierać zabawki dla niemowlaka od pierwszych chwil życia. Czarno-białe karuzelki czy książeczki już będą stymulować malucha, gdy ten jeszcze dobrze nie widzi kolorów. Z kolei, gdy ma kilka miesięcy i zaczyna pełzać i raczkować, to sprawdzą się zabawki mobilne ze wbudowanym czujnikiem, za którymi dziecko może podążać, ćwicząc swoją motorykę. Przedstawione przez nas zabawki także świetnie się sprawdzają. Warto umilać dziecku czas na różne sposoby. Dzięki temu będzie prawidłowo się rozwijać. W przypadku nieprawidłowości, można też szybciej je zauważyć, gdy korzysta się z różnego rodzaju zabawek sensorycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.