Mężczyzna zjeżdża na profesjonalnych nartach zawodniczych
Ruch

Kiedy warto kupić profesjonalne narty zawodnicze?

Artykuł partnera.

Jazda na nartach to już dla Ciebie coś więcej niż tylko sporadyczna aktywność na stoku? Czerp jeszcze więcej przyjemności z tej dyscypliny i postaw na narty zawodnicze, które świetnie sprawdzą się podczas profesjonalnych rozgrywek. Sprawdź, czym się charakteryzują i dla kogo są przeznaczone.

Narty zawodnicze dla osób startujących w zawodach

Jeśli poważnie myślisz o sporcie i chcesz osiągać jeszcze więcej sukcesów na stoku, na pewno prędzej czy później zainteresujesz się zawodami narciarskimi. Każda konkurencja alpejska ma oddzielną homologację, według której przyznaje się pozwolenia na organizowanie profesjonalnych zawodów dla konkretnych ośrodków narciarskich w Polsce i na świecie. Na południu naszego kraju jest wiele odcinków, na których można ścigać się wraz z konkurentami, przeznaczone są zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Jeśli zatem interesuje Cię ten temat, przydadzą Ci się profesjonalne narty zawodnicze. Powinny być one zgodne z wymaganiami FIS, aby poruszać się bezpiecznie i poczuć się jak prawdziwy alpejczyk.

Warto wspomnieć, że profesjonalne narty są przeznaczone nie tylko dla osób dorosłych, lecz także dzieci i juniorów. Narty zawodnicze mogą być świetnym wsparciem i towarzyszem pierwszych zawodów amatorskich. Szukaj nart zawodniczych ze specjalnej grupy Masters, które są podobne do tych z homologacją FIS. Konstrukcja i geometria przekładają się na wykonywanie dynamicznych slalomów, a także jazdy poza bramkami.

Wybierz narty zawodnicze w zależności od stylu jazdy

Chcesz wybrać narty zawodnicze, które przydadzą Ci się do profesjonalnych treningów i zawodów? W sklepie znajdziesz wiele modeli różniących się przeznaczeniem. Najpopularniejsze z nich to SL (Slalom), które świetnie sprawdzą się dla zawodników przenoszących całą siłę na błyskawiczną zmianę kierunku jazdy. Deski muszą doskonale trzymać się twardego podłoża oraz mieć najlepsze właściwości skrętne. Kolejne często wybierane przez zawodowców narty zawodnicze to GS (gigant). Muszą być bardzo stabilne i rozpędzać się do dużej prędkości. Występują w wersjach juniorskich FIS, seniorskich FIS oraz Masters.

Kolejne rodzaje to multievent (dla dzieci), SG (Super-g) oraz DH (downhill). Jeśli nie wiesz, jaki sprzęt będzie najlepszy dla Twojego stylu jazdy, zawsze możesz skontaktować się z pracownikami sklepu narciarskiego Ski Race Center .

Czym różnią się narty zawodnicze od tradycyjnych?

Narty zawodnicze znacznie różnią się od klasycznych, szczególnie widać to pod względem geometrii. Musi być ona zgodna z wymogami FIS. Narty zawodnicze są też sztywniejsze, muszą szybciej i skuteczniej reagować nawet na niewielki ruch ze strony sportowca. Krawędź świetnie trzyma się nawet oblodzonych stoków, dlatego sprzęt gwarantuje bezpieczeństwo i pełen komfort.

Te narty zawodnicze, które są przeznaczone do uzyskania największej możliwej prędkości na stoku, potrzebują też ogromnej techniki, wiedzy oraz doświadczenia ze strony sportowca. Konieczne jest nadążenie za dynamicznym ruchem na stoku, co nie jest łatwe. Jeśli wciąż doskonalisz swoje umiejętności narciarskie i chcesz zacząć trenować na najwyższym poziomie, wybierz narty zawodnicze. W sklepie internetowym Ski Race Center znajdziesz wiele modeli, które pochodzą od renomowanych marek. W każdej chwili możesz liczyć na fachową pomoc ze strony pracowników. Zapoznają się z Twoimi potrzebami i udzielą solidnych informacji na temat produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.