Wypożyczone łóżko rehabilitacyjne
Choroby

Krótkoterminowe wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego

Głównymi przyczynami kilkutygodniowego unieruchomienia pacjenta w łóżku może być wypadek, uraz lub operacja. Groźne obrażenia narządów ruchu ograniczają sprawność i zdolność poruszania się. Wymuszają pozycję leżącą, a okres leczenia wydłuża się poprzez niezbędną rehabilitację.

Założone opatrunki gipsowe na okolice kręgosłupa lub kończyny dolne znacznie utrudniają opiekę nad taką osobą. Tylko ten, kto miał okazję zajmować się chorą osobą, wie jaki to ciężar. Należy zapewnić odpowiednie warunki w zaciszu domowym, by maksymalnie podnieść komfort rekonwalescencji. Praktycznym i niezastąpionym rozwiązaniem jest wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego na dowolny okres.

Budowa łóżka rehabilitacyjnego

Profesjonalne łóżko składa się z metalowego stelaża i poprzecznych drewnianych listewek. Obudowa zabezpieczona jest barierkami. Materac najwyższej jakości działa profilaktycznie przed wystąpieniem odleżyn i odparzeń. Zmniejsza napięcia mięśniowe, które może wywoływać dodatkowy ból. Nogi  zaopatrzone są w skrętne kółka. W razie potrzeby umożliwiają łatwe przemieszczenie łóżka wewnątrz pomieszczenia.  Przydaje się to w przypadku przeprowadzania na łóżku zabiegów fizjoterapii i ułatwia wykonywanie opiekunowi czynności pielęgnacyjnych. Poszczególne elementy sprzętu można ustawić pod wybranym kątem za pomocą załączonego pilota.

Zalety użytkowania wypożyczonego łóżka rehabilitacyjnego

  • kluczowe jest komfortowe ułożenie pacjenta, niemożliwe do osiągnięcia na zwykłej wersalce
  • zmiana pozycji pomiędzy leżącą, półleżącą lub siedzącą bez wysiłku. Łatwe, intuicyjne korzystanie z pilota, obsługującego mechanizm sterujący
  • zmiana pozycji ciała przy pomocy ręcznego uchwytu
  • barierki zapewniają bezpieczeństwo przed ewentualnym upadkiem pacjenta z łóżka
  • ułożenie pleców i nóg pod odpowiednim kątem w zależności od urazu ortopedycznego
  • przewożenie pacjenta na łóżku w inne miejsce
  • spokój psychiczny chorego, że zrobił wszystko, by skrócić czas rehabilitacji
  • ułatwienie opiekunowi pacjenta- procesu jego pielęgnowania
  • atrakcyjny cennik- kwota wynajmu jest niższa, niż zakup nowego sprzętu. Jeśli niesprawność jest przejściowa, można wypożyczyć specjalistyczne łóżko o wyższym standardzie. Kupno takiego to duży wydatek
  • oparcie pleców ułatwia codzienne czynności, jak jedzenie, przeglądanie Internetu, czy zdalną pracę na laptopie.

Cena, umowa i warunki gwarancji

Kwota miesięczna to jedne 120 zł. Koszt dostawy łóżka z montażem to 100 zł oraz 100 zł to kwota za jego odbiór po zakończonym leczeniu. Jest to bardzo wygodna perspektywa. Nie trzeba się martwić o transport i wniesienie. Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych nie musi  wskazywać w umowie czasu wynajmu. Zwykle wypożyczenie jest na okres miesiąca, następnie klient decyduje o czasie kontynuowanego użytkowania. Przekazywany sprzęt jest całkowicie sprawny technicznie, wolny od wad. Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych zapewnia serwis napraw lub wymianę łóżka, jeśli usterka nastąpi podczas użytkowania. Gwarantuje to zawarta umowa.

Wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego to bardzo dobra opcja dla osób z urazami ortopedycznymi. Wypożyczalnia przedstawia ofertę interesującą pod względem jakościowym i cenowym.

Patronem wpisu jest
wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych z Warszawy
Visamed.pl
ul. Karola Szajnochy 8 
01-637 Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.