Mężczyzna masuje ciało kobietu masażerem do ciała
Uroda

Masażer do ciała – komu może się przydać?

Czujesz się zestresowany i spięty? Masażer do ciała może pomóc rozładować napięcia wywołane stresem. Dzięki coraz szerszej gamie urządzeń do masażu możesz przekonać się, że ulga jest na wyciągnięcie ręki. Jak efektywnie korzystać z masażera osobistego?

Masażery do ciała – działanie i użytkowanie

Przenośne masażery wykorzystują wibracje do rozgrzania tkanki mięśniowej i zwiększenia przepływu krwi do danego obszaru. Delikatny nacisk może zmniejszyć napiętą tkankę mięśniową lub zmiękczyć tkankę podobną do blizny, zwaną zrostami, co pomaga wydłużyć włókna mięśniowe.

Masażer do ciała – komu może się przydać? Przenośne masażery, stosowane we właściwy sposób, są bezpieczne i skuteczne w zapewnianiu szybkiego odczucia ulgi w tych częściach ciała, w których ludzie często się stresują (np. kark, ramiona i dolna część pleców). Są również za skuteczne w rozgrzewaniu mięśni przed wysiłkiem lub wspomaganiu schładzania. Masaż masażerem przez 5 minut grupy mięśni, np. łydek lub ud, pomaga przygotować mięśnie do aktywności. Przygotowując tkankę, zmniejszasz prawdopodobieństwo jej uszkodzenia. Nagromadzenie kwasu mlekowego w mięśniach jest jedną z przyczyn bólu mięśni po ćwiczeniach lub aktywności.

Stosowanie masażera ręcznego po wysiłku może zmniejszyć lub opóźnić bolesność mięśni, ponieważ zmniejsza zdolność włókien mięśniowych do zatrzymywania kwasu mlekowego.

Czynniki wyboru – dla kogo masażer do ciała?

Masażery do ciała nie są tanie. Te z najwyższej półki mogą kosztować kilkaset złotych, dlatego należy dokładnie ocenić swój zakup. Na początek warto poszukać recenzji w Internecie. Niektóre są wyposażone w regulowane głowice i uchwyty (ułatwiające dotarcie do niektórych części ciała). Zastanów się też, czy chcesz zabrać urządzenie w podróż; jeśli tak, to doskonałym rozwiązaniem mogą być mini masażery do masażu, które z łatwością zmieszczą się w plecaku. Niezależnie od rozmiaru, sprawdź, czy masażer jest wyposażony w różne nasadki, które pomogą Ci trafić w trudno dostępne miejsca. Powinien też mieć różne ustawienia, aby można było wybrać delikatniejsze lub bardziej intensywne ruchy udarowe.

Zwróć też uwagę na to, jak głośny lub intensywny jest masażer, ponieważ to również wpłynie na Twoją przyjemność.

Dla kogo masażer do ciała? Masażer do ciała jest idealny dla osób. których mięśnie potrzebują wytchnienia po intensywnym treningu. Ponadto osoby cierpiące na wszelkie bóle mięśniowe mogą z powodzeniem używać masażerów do ciała celem odczucia ulgi w bólu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.