Kobieta w podr.ózy ma problem z nietrzymaniem moczu
Choroby

Nietrzymanie moczu w podróży. Co robić?

Artykuł partnera.

Niekontrolowany wyciek moczu to dolegliwość, która dotyka coraz większej liczby osób w każdym wieku. Stanowi nie tylko problem natury fizycznej, ale i psychicznej. Pojawia się w najmniej odpowiednim momencie wywołując wśród pacjenta falę wstydu. Dowiedz się, jak ustrzec się przed tego typu sytuacją podczas długich podróży.

Nietrzymanie moczu – co to oznacza?

Nietrzymanie moczu to choroba, która polega na niekontrolowanym wycieku moczu. Przyczyną tego typu dolegliwości jest dysfunkcja mięśni dna miednicy, która może powstać na skutek przebytych ciąż i porodów, operacji w obrębie układu rozrodczego i moczowego, a także różnego rodzaju chorób. Z problemem tym zmaga się zdecydowanie więcej kobiet niż mężczyzn. Co ciekawe, problem ten nie jest domeną osób starszych. Coraz częściej na mimowolny wyciek moczu skarżą się kobiety po 20. roku życia. Ze względu na wstyd, wiele z nich nie jest w stanie przyznać się do nietrzymania moczu swojemu lekarzowi. W efekcie nieleczona dolegliwość zaczyna się pogłębiać, a niekontrolowany wyciek pojawiać się zdecydowanie częściej.

Inkontynencja i jej rodzaje

Jednym z najczęściej pojawiających się rodzajów inkontynencji jest wysiłkowe nietrzymanie moczu, które objawia się popuszczaniem niewielkich ilości podczas wysiłku fizycznego, którym mogą być zarówno ćwiczenia, jak i kaszel, kichnięcie i śmiech. Nieleczone może wkrótce doprowadzić do sytuacji, w której wyciek moczu będzie pojawiał się np. podczas wstawania, a nawet leżenia. Nietrzymanie moczu może być także wynikiem nadmiernego wypełnienia pęcherza, a także infekcji dróg moczowych i przyjmowania leków.

Mimowolny wyciek moczu podczas podróży

Jednak niezależnie od rodzaju, nietrzymanie moczu to problem, który może skutecznie odebrać radość życia. Bardzo wiele kobiet zaczyna stopniowo rezygnować z aktywności, które do tej pory przynosiły radość i satysfakcję. Problem ten stanowi bowiem zbyt duże obciążenie psychiczne. Strach przed wstydliwą sytuacją może paraliżować szczególnie przed długą podróżą, podczas której dostęp do toalety jest mocno ograniczony. 

Na rynku dostępny jest szeroki wybór różnego rodzaju artykułów higienicznych, których zadaniem jest zabezpieczenie przed niekontrolowanym wyciekiem moczu podczas podróży. Niestety bardzo często zdarza się, że wkładki i podpaski nie do końca spełniają swoje zadanie. Mogą bowiem powodować bolesne odparzenia i otarcia. Na szczęście istnieją inne sposoby na to, by zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo podczas dłuższej podróży. Jednym z nich jest zastosowanie tamponów na nietrzymanie moczu marki URITAM.

Tampony na nietrzymanie moczu URITAM – idealne na długą podróż!

Polska firma wprowadziła na rynek innowacyjny produkt, jakim są tampony na nietrzymanie moczu. URITAM. Materiałem, który został użyty do ich produkcji jest pianka PVA. Jej największymi zaletami są biokompatybilność, miękkość oraz wytrzymałość. Materiał nie zawiera żadnych substancji, które mogłyby zagrażać zdrowiu osób korzystających z produktu.

Ogromną zaletą tamponów na nietrzymanie moczu jest możliwość ich stosowania nawet do 12 godzin. Oznacza to, że aplikując tampon przed podróżą możesz wymienić go dopiero po jej zakończeniu. Produkt jest wygodny i dyskretny. Niewyczuwalny nawet podczas wielu godzin pozostawania w jednej pozycji w samochodzie, pociągu, samolocie czy autobusie. Tampony na nietrzymanie moczu to skuteczny sposób na zabezpieczenie się przed nieprzyjemną sytuacją. Zapewniają bezpieczeństwo, komfort i najwyższy poziom wygody!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.