Rozmowa z psychoterapeutą
Psychologia

Psychoterapeuta – Nowy Sącz

Zawód psychoterapeuty dla wielu osób może wydawać się tajemniczy i niejasny. Wyjaśniamy w poniższym artykule czym zajmuje się psychoterapeuta i w jakich kwestiach będzie mógł Wam pomóc.

Psychoterapia to jedna z podstawowych technik służących poprawie stanu zdrowia psychicznego. Doświadczony psychoterapeuta w Nowym Sączu kieruje swoją ofertę do pacjentów indywidualnych, rodzin i grup. Usługi opierają się na standaryzowanych narzędziach psychologicznych i obejmują diagnostykę oraz realizację planów terapeutycznych.

Czym zajmuje się psychoterapeuta w Nowym Sączu?

Psychoterapeuta w Nowym Sączu oferuje poradę psychologiczną, a także prowadzi psychoterapię indywidualną dzieci i dorosłych, psychoterapię rodzin i par oraz psychoterapię grupową. Długoterminowe wsparcie łączy z przeprowadzaniem niezbędnych badań psychologicznych. Zajmuje się również interwencją kryzysową – to usługa skierowana do pacjentów, którzy wymagają natychmiastowej, doraźnej pomocy. W zakres usług psychoterapeuty wchodzą również mediacje w procesach sądowych, konfliktach społecznych i indywidualnych sporach.

Cele psychoterapii w Nowym Sączu

Celem psychoterapii jest rozwiązywanie osobistych problemów, rozpoznawanie ich źródeł, wypracowywanie zdrowych postaw i sposobów komunikacji lub leczenie zaburzeń psychicznych. W przypadku dzieci kluczowe jest zbadanie zachowań dziecka w kontekście etapu jego rozwoju oraz kompensacja deficytów rozwojowych.

Wyniki psychoterapii

Po zakończeniu psychoterapii pacjenci lepiej radzą sobie w różnorodnych trudnościach, a także obserwują zmniejszone nasilenie objawów chorób i zaburzeń psychicznych oraz poprawę relacji z bliskimi osobami.

Jak pracuje psychoterapeuta w Nowym Sączu?

Psychoterapia odbywa się według skonstruowanego przedtem kontraktu psychoterapeutycznego. Liczba sesji w tygodniu, całkowity czas trwania terapii i wybór metody odpowiada potrzebom pacjenta, określonym w trakcie pierwszych spotkań. Najważniejsze nurty psychoterapii obejmują:

  • terapię poznawczo-behawioralną
  • terapię humanistyczną
  • psychoterapię systemową
  • psychoterapię narracyjną
  • terapię psychodynamiczną

Największa grupa indywidualnych pacjentów korzysta z terapii poznawczo-behawioralnej, którą z powodzeniem prowadzi psychoterapeuta Nowy Sącz. Ten rodzaj terapii obejmuje zazwyczaj około dwadzieścia godzinnych sesji, odbywających się raz na 1-2 tygodnie. Z kolei psychoterapia systemowa dedykowana jest przede wszystkim rodzinom i parom. W zależności od problemu, może ona trwać od kilku do kilkunastu sesji, które odbywają się co 2-4 tygodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.