Stetoskop lezy na biurku obok dokumentów
Choroby

Recepta online – by życie stało się jeszcze łatwiejsze

Każdy człowiek, od czasu do czasu, może na coś zachorować. Niektórzy z nas chorują przewlekle. Bez względu na to jaki charakter ma nasze schorzenie, w wielu przypadkach konieczne będzie skorzystanie z różnego rodzaju lekarstw. Aby otrzymać większość środków leczniczych, konieczna jest wizyta u lekarza, który zbada nas i wystawi nam receptę na dany specyfik. Coraz częściej możemy jednak korzystać z nowoczesnych rozwiązań, takich jak recepta online. Wystarczy znaleźć odpowiednią stronę internetową, na której lekarz wystawi nam receptę online, a potem zrealizować ją w dowolnej aptece, by móc np. kontynuować leczenie.

Recepta online – zawsze pod ręką

Jeśli więc zainteresowało nas takie zagadnienie jak recepta online, to jak najszybciej powinniśmy sprawdzić, jak możemy taką receptę otrzymać. Odpowiedzi na pytania: „jak otrzymać receptę online?”, „cena recepty online?” czy też „co potrzeba by lekarz mógł wystawić receptę online?”, itp., najłatwiej będzie nam znaleźć za pośrednictwem Internetu. Aby e-recepta online znalazła się w naszych rękach. Bardzo pomocnym rozwiązaniem będzie też tutaj Internetowe Konto Pacjenta, gdzie bez trudu znajdziemy wszelkie nasze recepty, skierowania oraz inne przydatne dokumenty. By recepta pojawiła się, np. na Internetowym Koncie Pacjenta po konsultacji online, niezbędna będzie wirtualna wizyta u lekarza, który zdecyduje o zasadności wystawienia recepty w danym przypadku. Elektroniczna recepta bez wychodzenia z domu, np. na tabletki antykoncepcyjne może zostać wystawiona w witrynie internetowej: www.telemedi.com/pl/. Jest to duże udogodnienie dla tych ludzi, którzy nie zawsze mają czas udać się do lekarza osobiście. Warto więc wiedzieć o takiej możliwości, by móc z niej skorzystać w odpowiednim czasie.

Recepty online, które można łatwo zrealizować w każdej aptece

By e-recepta na przyjmowane leki albo na inne specyfiki trafiła w nasze ręce, niezbędna będzie konsultacja lekarska online. Lekarz na podstawie wywiadu podejmie decyzję, czy zaszły odpowiednie okoliczności do wystawienia e-recepty. Sprawdzi on przebieg naszego dotychczasowego leczenia na podstawie dokumentacji medycznej online. Wystawianie recept sprowadza się do konieczności podania numeru PESEL. Później otrzymamy czterocyfrowy kod, na podstawie którego kupimy dany lek w aptece. Wiedząc, czym jest e-recepta, łatwiej nam będzie po nią sięgnąć, gdy skończą się nam np. potrzebne leki. W przypadku e-recepty nie jest możliwe zgubienie recepty, bo kod na przepisane leki będzie dostępny na IKP albo w naszym telefonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.