Artykuł sponsorowany.
Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg, posiadający bardzo wiele zastosowań. Jeśli zastanawiasz się nad skorzystaniem z tej terapii, ale masz pewności, czy to dobry pomysł, przeczytaj ten tekst! Dowiesz się, na czym tak naprawdę polega ten zabieg i czy w ogóle warto go wykonać!
Radiofrekwencja mikroigłowa – co to za zabieg?
Określenie „radiofrekwencja (RF) mikroigłowa” może być nazwą dość enigmatyczną. Inna nazwa tego zabiegu to „termolifting”, co mówi już nieco więcej o jego działaniu. W RF mikroigłowej chodzi bowiem o pobudzenie skóry do naturalnej odnowy za pomocą wydzielanego ciepła. Energia cieplna pochodzi w tym przypadku z fal elektromagnetycznych, które dostają się pod skórę jednocześnie z mikronakłuwaniem. W efekcie dochodzi do uszkodzenia tkanek, ale jest to uraz kontrolowany i pożądany. Wywołuje on bowiem całą gamę procesów biochemicznych w skórze.
Rezultatem radiofrekwencji jest przede wszystkim rewitalizacja skóry. Polega ona m.in. na odbudowie włókien kolagenowych i elastynowych, które z wiekiem słabną i zmniejszą swoją ilość. Zabieg RF mikroigłowej przywraca więc skórze utraconą jędrność i elastyczność. Można za jego pomocą więc wykonać nieinwazyjny lifting twarzy, zredukować zmarszczki, a także zniwelować cellulit i rozstępy.
Kiedy warto wykonać radiofrekwencję mikroigłową na twarz?
RF mikroigłowa jest bardzo uniwersalną metodą, która sprawdzi się na wiele problemów skórnych. Jednym z najczęściej wykonywanym zabiegiem z jej wykorzystaniem jest lifting twarzy. Stosując radiofrekwencję na twarz, można pozbyć się zwiotczałej skóry i wymodelować kontury. Jest to więc świetny wybór dla osób, które chcą poprawić jakość swojej skóry w sposób mało inwazyjny, nie wymaga też długiej rekonwalescencji.
Warto pamiętać, że w RF mikroigłowej nie są wykorzystywane żadne dodatkowe substancje, dzięki czemu nie ma możliwości wystąpienia reakcji alergicznej. Jest to zatem bardzo dobra wiadomość dla osób o cerze mocno reaktywnej i obawiających się podawania jakichkolwiek obcych substancji pod skórę. Zabieg termoliftingu przeznaczony jest więc dla osób, które preferują naturalne rozwiązania, bazujące na pobudzaniu mechanizmów odnowy skóry.
Termolifting twarzy daje również możliwość zadziałania na problemy, takie jak przebarwienia, czy nawet rozszerzone pory. Zmiany pigmentacyjne wywołane procesem starzenia zostają zniwelowane dzięki odnowie połączeń skórno-naskórkowych. Z kolei rozszerzone pory przestają być widoczne, ponieważ pod nimi pojawia się nowa, zdrowa tkanka. Skóra staje się więc wygładzona, a wszelkie mankamenty ulegają zredukowaniu.
Termolifting na ciało – czy warto skorzystać?
Termolifting z udziałem fal radiowych sprawdza się rewelacyjnie nie tylko w przypadku twarzy, ale również ciała. Za pomocą tej metody można pozbyć się wielu mankamentów swojej sylwetki. Radiofrekwencję mikroigłową warto wykonać chociażby w przypadku cellulitu. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej głębokości oddziaływania fal można dotrzeć do wewnętrznych warstw skóry i intensywnie pobudzić je do rewitalizacji. Skóra na pośladkach i udach staje się bardziej jędrna i napięta, a niechciana „pomarańczowa skórka” znika. Bardzo ważne jest jednak wykonanie odpowiedniej liczby zabiegów, aby uzyskać satysfakcjonujące rezultaty.
Radiofrekwencja mikroigłowa doskonale działa także na rozstępy, które stanowią swego rodzaju „dziury w skórze”. Najlepszym sposobem na ich zredukowanie jest wywołanie kontrolowanego uszkodzenia, silnie motywującego organizm do naprawy. Tak właśnie działa RF mikroigłowa – pozwala na odbudowę włókien kolagenowych, przez co rozstępy zanikają. Możesz dzięki temu znowu cieszyć się gładką skórą na brzuchu, czy na pośladkach.
Czy RF mikroigłowa to zabieg dla każdego?
Mimo, że radiofrekwencja mikroigłowa jest bardzo wszechstronnym zabiegiem, nie każdy może z niej skorzystać. Mowa tu przede wszystkim o kobietach w ciąży i karmiących piersią – w tym okresie nie należy poddawać skóry działaniu fal radiowych. Termoliftingu nie można także wykonać w przypadku obecności metalowych implantów w ciele, jak i rozrusznika serca. Ponadto, terapii tej nie stosuje się w przypadku infekcji skórnych, aktywnych stanów zapalnych i zaburzeń krzepliwości krwi. Trzeba pamiętać, aby przed zabiegiem nie przyjmować leków rozrzedzających krew.
Radiofrekwencja mikroigłowa – bezpieczeństwo zabiegu
Radiofrekwencja mikroigłowa to bardzo popularny zabieg, ale należy pamiętać, że musi być wykonywany przez osoby odpowiednio przeszkolone. Najlepiej skorzystać zatem z usług profesjonalnego, renomowanego gabinetu, stosującego wysokiej klasy sprzęt. Skin-Medic to sprawdzone miejsce, w którym pracują wysoko wykwalifikowani specjaliści – warto więc skorzystać z ich usług na skin-medic.pl!