Zdrowe owoce i warzywa w drewnianych miskach poukładane obok siebie
Zdrowa żywność

Szczupła sylwetka i zdrowie

Odchudzanie to temat, który wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem wśród szerokiego grona osób. Aby skutecznie zgubić zbędne kilogramy, a przy tym móc cieszyć się dobrym zdrowiem, należy przestrzegać kilku ważnych zasad. O wyżej wspomnianych powiemy sobie w tym artykule.

Po pierwsze zdrowa i zbilansowana dieta

Żeby zredukować masę ciała, należy stosować odpowiednią dietę. Powinna być ona bogata w owoce i warzywa, a uboga w jedzenie typu fast food, słodycze oraz słodzone napoje. Bardzo ważnym jest, aby przestrzegać ilości spożywanych kalorii w ciągu dnia. Co ważne, nie powinno być ich zbyt mało, gdyż głodówki przyczyniają się do utraty zdrowia oraz niemal zawsze kończą się tak zwanym efektem jojo. Należy jeść pięć, pełnowartościowych posiłków w ciągu dnia i co istotne, nie dopuszczać do sytuacji, w których odczuwać się będzie duży głód. Przez to istnieje ryzyko, że spożyje się dużo więcej kalorii, co negatywnie wpłynie na dietę. Poza bilansem glikemicznym, podczas odchudzania należy zwracać uwagę również na to, co się je. Zdrowa żywność powinna być podstawą każdego, spożywanego posiłku w ciągu dnia. Pełnoziarniste pieczywo, duża ilość warzyw i owoców, kasze, a także produkty o dobrym składzie. Można tam znaleźć np. olej kokosowy, zdrowe alternatywy dla tradycyjnej mąki i przyprawy. Należy pamiętać także o tym, aby pić minimum 1,5 litra wody dziennie. Woda pozwoli oczyścić organizm, odpowiednio go nawodnić, a także wypłukać tkankę tłuszczową i zniwelować uczucie głodu. Ponadto, dzięki wypijaniu odpowiedniej ilości wartościowych napojów w ciągu dnia można poprawić także wygląd swojej skóry, która odzyska blask.

Po drugie regularna aktywność fizyczna

Zdrowa żywność to jedno, ale utrata zbędnych kilogramów powinna odbywać się w towarzystwie aktywności fizycznej. Oczywiście nie muszą być to intensywne treningi na siłowni. Wystarczą codzienne spacery, jazda na rowerze czy regularne uczęszczanie na basen. Dobrą opcją na ruch może okazać się także kurs tańca. Ruch jest istotny przede wszystkim dlatego, że pomaga przyspieszyć metabolizm, który jak wiadomo, odgrywa bardzo ważną rolę w procesie odchudzania. Ponadto, wpływa pozytywnie na samopoczucie, ponieważ przyczynia się do wydzielania endorfin, które są odpowiedzialne za dobry nastrój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.