Dłoń na której odbija światło słoneczne
Choroby

Wybierasz się na rezonans magnetyczny? To musisz wiedzieć!

Rezonans magnetyczny jest nowoczesnym, dokładnym badaniem, które przedstawia przekrój narządów wewnętrznych człowieka w wielu płaszczyznach. Dowiedz się, gdzie umówić się na badanie i jak ono wygląda!

Rezonans magnetyczny jest nowoczesnym, dokładnym badaniem, które przedstawia przekrój narządów wewnętrznych człowieka w wielu płaszczyznach. 

Aby badanie mogło zostać wykonane, potrzebne jest silne pole magnetyczne, fale radiowe, a także komputer zmieniający obraz na dane. Jak przygotować się do badania?

Zobacz na stronie: www.mridiagnostyka.pl

Rezonans Magnetyczny Warszawa – Umów się ze skierowania‎!

Zastanawiasz się, jak przygotować się do MRI i jak przebiega to badanie? Chcesz dowiedzieć się, co to jest rezonans magnetyczny? Już spieszymy z wyjaśnieniami.

Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego jest całkowicie bezbolesne. Nie powoduje żadnych reakcji biologicznych i nie zaburza leczenia farmakologicznego. Po jego zakończeniu można prowadzić samochód. 4 godziny przed badaniem, pacjent nie powinien przyjmować żadnych posiłków oraz nawadniać się.

Rezonans magnetyczny (MRI): wskazania i przebieg badania – to musisz wiedzieć. A dokładnie co?

Badanie zalecane jest w przypadku chęci bardzo dokładnego zobrazowania układu mięśniowego i szkieletowego, w tym kręgosłupa. Sprawdza się także w diagnostyce nowotworów i procesów zapalnych. Uwidacznia również naczynia krwionośne, jamy i mięśnie sercowe. Badanie rezonansem magnetycznym jest znacznie dokładniejsze niż RTG i pozwala uwidocznić nawet zmiany w obrębie szpiku kostnego.

Samo badanie trwa 10-30 lub 30-90 minut, w zależności od zakresu. Zalecane jest wygodne ułożenie się na stole, aby podczas badania nie wykonywać żadnych ruchów, które mogłyby zniekształcić obraz. Jeżeli pacjent z powodu choroby nie może uleżeć spokojne, zalecane jest zaaplikowanie leków uspokajających.

Rezonans Magnetyczny Kręgosłup – MRI i jego ceny

Wiesz już, jak przebiega badanie rezonansem magnetycznym. Pora sprawdzić, czy  badanie rezonansem magnetycznym (przeciwwskazania do wykonania) może być wykonywane u każdego.

Niestety nie. Bezwzględnym przeciwwskazaniem jest obecność rozrusznika serca. Pole magnetyczne wytwarzane przez aparat może zakłócić jego pracę, co stanowi poważne zagrożenie dla życia pacjenta. Ostrożność należy zachować także w przypadku obecności jakichkolwiek metalowych ciał obcych niewiadomego pochodzenia w ciele badanego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.