Kobieta w sportowych legginach ćwiczyn na macie
Ruch

Jak wybrać dobre legginsy sportowe?

Legginsy sportowe to ważny element stroju sportowego, który w wielu przypadkach ma ogromny wpływ na komfort treningu i samopoczucie podczas jego wykonywania. Niezależnie od tego, czy biegasz, ćwiczysz jogę czy kochasz szaleństwo na nartach, masz prawo czuć się wygodnie i swobodnie. Warto o to zadbać.

Legginsy sportowe – dopasuj je do treningu

Nie ma legginsów idealnych i uniwersalnych. Przede wszystkim ich wybór powinien rozpocząć się od dopasowania do potrzeb konkretnej aktywności. Nieco innych parametrów i specyfikacji będziesz oczekiwać od legginsów biegowych nawet zimowych, a innych od spodni narciarskich. Warto o tym pomyśleć, ponieważ marki takie jak Newland dedykowane są konkretnym aktywnościom, a rozwiązania stosowane w ubraniach narciarskich czy biegowych są w stanie znacząco podnieść komfort treningu. Nie warto rezygnować z takiej możliwości.

Kluczowe parametry

O ile legginsy dedykowane różnego rodzaju aktywnościom różnią się miedzy sobą konkretnymi parametrami, o tyle da się wskazać kilka kluczowych wartości i cech dobrych legginsów, które ważne są właściwie w przypadku każdego rodzaju sportu. Z pewnością kluczowa jest tutaj termoregulacja. Materiały termoaktywne są nie tylko paroprzepuszczalne, ale także zamiast pochłaniać wilgoć wydzielaną przed organizm, odprowadzają ją na zewnątrz materiału. To bardzo cenna właściwość, ponieważ nie tylko pozwala utrzymać suche ciało przez cały trening, a więc wpływa na komfort biegu, jazdy na rowerze, rolkach, nartach.

Termoregulacja chroni ciało także przed przegrzaniem i wychłodzeniem, dzięki utrzymywaniu stosunkowo stałej temperatury ciała. Warto z pewnością zwrócić także uwagę na higieniczność tkanin. Ciekawym rozwiązaniem są te bakteriostatyczne. Koniecznie zwróć także uwagę na to, że podczas intensywnego treningu ciało staje się bardziej wrażliwe na różnego rodzaju otarcia, jest skłonne do podrażnień. Warto więc zadbać o odpowiedni krój legginsów. Świetnym rozwiązaniem są na przykład legginsy bezszwowe lub z płaskimi szwami, które minimalizują ryzyko otarć. Warto zwrócić uwagę, jak wszyte są zamki…

Niebanalny design

Kwestia wzornictwa wcale nie jest marginalna, w końcu ciekawy strój sportowy to jeszcze jedna dodatkowa dawka motywacji do treningu. Na szczęście marki sportowe takie jak Newland czy Sportalm proponują nam wiele naprawdę ciekawych printów czy grafik. Dawno przestaliśmy być skazani na klasyczną czerń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.