Kontener na zbieranie gruzy i jego wywóz
Dom i ogród

Kontener na gruz – jakie odpady można wyrzucić?

Artykuł sponsorowany.

Generalny remont czy budowa domu to przedsięwzięcia kompleksowe i wymagające dobrej organizacji. Po ich zakończeniu, z reguły na placu budowy oraz w okolicy pozostaje dużo materiałów, których należy się pozbyć. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że tego rodzaju działania określają odpowiednie przepisy. Najlepiej więc wywóz gruzu pozostawić specjalistycznym firmom, posiadającym doświadczenie oraz specjalne certyfikaty, potwierdzające w pełni legalne działanie.

Profesjonalny i skuteczny wywóz gruzu w Poznaniu

Jeżeli chodzi o niedrogi wywóz gruzu Poznań w Smieci.eu, klienci mogą być pewni, że cała procedura odbywa się zgodnie z prawem, a odpady trafiają tam, gdzie powinny. Większość osób nie jest świadoma tego, co tak naprawdę może znaleźć się w kontenerze na gruz. Nie jest tak, że można do niego wrzucić dowolne odpady powstające podczas remontu czy budowy domu.

Po pierwsze należy zaznaczyć, że nie można wyrzucać gruzu do zwykłego pojemnika na śmieci. Zamówienie specjalnego kontenera to obowiązek właściciela, który wynika bezpośrednio z zapisów prawnych.

Co może trafić do kontenera na odpady?

Naturalnie w kontenerze może znaleźć się gruz. Dodatkowo mogą znaleźć się tam elementy betonowe, a także ceramiczne oraz ceglane. Przepisy prawa nie zabraniają umieszczania w nim odpadów pozostałych po tynkowaniu, wymienianiu podłogi czy tapetowaniu. Do zamówionego pojemnika wrzuca się styropian, metal, papier, drewno i folię.

Z kolei takie rzeczy jak stare urządzenia AGD i RTV, czyli elektrośmieci, nie powinny w żadnym razie znaleźć się w zamówionym kontenerze. Nie wolno także wrzucać do niego eternitu, azbestu, papy czy lamp i opon samochodowych.

Dlaczego warto korzystać z usług firm wywożących odpady?

Prawo jasno definiuje, że na własnej posesji nie można dowolnie przechowywać gruzu oraz odpadów budowlanych. Właściciele, którzy nie dostosują się do zaleceń, mogą zapłacić nawet 1500 zł mandatu.

Jeżeli chodzi o wywóz odpadów budowlanych Poznań w Smieci.eu każdy klient ma pewność, że zostanie obsłużony profesjonalnie i rzetelnie. Firma dostarcza kontenery o różnej pojemności, żeby nabywca mógł być spokojny o to, że wszystkie odpady się w nim zmieszczą.

Smieci.eu zadba także o to, aby odpady zostały wywiezione w odpowiedni sposób, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami. Dzięki rozbudowanej bazie podmiotów firma gwarantuje także wyjątkowo niskie ceny przy odbiorze odpadów. Należy także wspomnieć o krótkim czasie realizacji usługi.

Wszelkie aspekty wskazują, że nie warto zajmować się wywożeniem odpadów po budowie czy remoncie na własną rękę. Samodzielne usuwanie gruzu może być nie tylko niebezpieczne, ale przede wszystkim przeprowadzone w sposób niezgodny z prawem. Najlepiej skontaktować się z profesjonalną firmą, taką jak Smieci.eu i przedstawić swoje oczekiwania.

Specjaliści zawsze przeprowadzą klienta przez całą procedurę. Doradzą, kiedy i gdzie najlepiej umieścić kontener, aby wszystko przebiegało sprawnie. Następnie wycenią usługę i zaproponują termin realizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.