Artykuł sponsorowany.
Serum do twarzy z definicji należy do kosmetyków z „najwyższej sklepowej półki”. Ten typ preparatu przeważnie działa silniej i głębiej niż wszelkiego rodzaju kremy do twarzy. Ta jakościowa różnica znajduje swoje odzwierciedlenie również w wysokiej cenie. Przed dokonaniem zakupu dobrze jest więc zaznajomić się z tematyką serów. Temu właśnie służy niniejszy artykuł.
W dzisiejszym tekście kompleksowo i w przystępny sposób przedstawimy wszystko, co tyczy się serum do twarzy: począwszy od jego definicji oraz wyjaśnienia różnicy między serum a kremem, poprzez wskazówki, których powinnyśmy trzymać się podczas wyboru, kończąc na sposobie stosowania. Zainteresowane tym najwyższej jakości kosmetykiem? Mamy Waszą uwagę? W takim razie zapraszamy do lektury!
Co to jest serum do twarzy?
Zacznijmy od zupełnej podstawy, to znaczy od zdefiniowania samego pojęcia serum do twarzy. Otóż jest to najsilniejszy kosmetyk, który służy do pielęgnacji skóry. Jego moc powodowana jest dwoma najważniejszymi cechami.
- Pierwszą, najważniejszą cechą serum do twarzy jest wysokie stężenie substancji czynnych. Nasycenie to przekłada się zaś na wyjątkową skuteczność już przy użyciu kilku kropel kosmetyku.
- Drugą charakterystyczną cechą serum jest konsystencja: wodnista, żelowa albo kremowa
Podsumowując – serum do twarzy różni się diametralnie od zwykłego kremu. Jak już napomknęłyśmy, przeważnie okaże się ono lepsze, niż krem lub balsam. Niestety – nie wszystkie sera są sobie równe. Nie dość, że ich skuteczność bardzo różni się od siebie, to istnieje wiele ich różnych typów. Na szczęście jest lepsza możliwość niż długotrwałe i żmudne próby dopasowania preparatu do swoich indywidualnych potrzeb.
Jak wybrać najlepsze serum do twarzy?
Wspomniane już w powyższej liście wypunktowanej wysokie nasycenie składników sprawia, że sera do twarzy mają bardzo zróżnicowane działanie.Jedne przeznaczone są do skóry przesuszonej, inne zaś na zmarszczki czy przebarwienia. Niestety nieświadome tego Klientki decydują się na zakup „na chybił trafił”. Nie mogą więc liczyć na pełne zniwelowanie swoich konkretnych problemów skórnych. Jak więc poradzić sobie z dylematem trafnego wyboru preparatu?
Nasza odpowiedź jest następująca – zamiast ryzykować kupno źle dobranego do skóry kosmetyku, zdecydowanie rozsądniej jest wybrać jego uniwersalny odpowiednik. Wzorem najlepszego serum do twarzy będzie więc to, które daje efekty kilku różnych kosmetyków. Sprowadzi się to do odmłodzenia, nawilżenia, ujędrnienia, rozjaśnienia i ogólnego wzmocnienia skóry.
Przykład najwyższej jakości serum do twarzy
Przykładem serum do twarzy, które spełnia wszystkie powyżej wypisane cechy, jest Divine Secret Serum marki Samarité. Nasz wybór padł na ten kosmetyk dlatego, że daje on efekty aż trzech serów w jednym:
- serum z witaminą C,
- serum peptydowe,
- serum z kwasami hialuronowymi.
Zawiera ono aż 61 składników aktywnych: 9 peptydów, 3 kwasy hialuronowe, witaminy C tetra i B9, niacynamid, bioplacentę, fermenty oraz antyoksydanty. Składniki te są w najwyższych zalecanych stężeniach. To z kolei jest jedną z najważniejszych cech świadczących o jakości serum do twarzy. Wszystko to czyni z Divine Secret Serum najbardziej zaawansowany technologicznie kosmetyk marki Samarité.
Jak Divine Secret Serum wpływa na skórę?
W ciągu zaledwie 28 dni stosowania Divine Secret Serum odmłodziło – o kilka lat – skórę połowy Klientek. Już sam ten fakt wart jest podkreślenia. Co więcej, wizualna różnica widoczna jest już po pierwszym użyciu. Jak to serum wpływa na skórę?
- Spłyca zmarszczki.
- Niweluje przebarwienia pigmentacyjne.
- Długotrwale nawilża.
- Modeluje owal twarzy.
- Przywraca jędrność oraz zdrowy wygląd.
Jak stosować serum do twarzy?
Stosowanie serum do twarzy jest proste. Dla wygody Klientek całość ujmiemy w formie listy wypunktowanej.
- Wstrząśnij przed użyciem.
- Rozprowadź dozę na oczyszczonej skórze twarzy, szyi, dekoltu i wokół oczu.
- Stosuj raz lub dwa razy dziennie.
- Serum do twarzy stosować można samodzielnie lub pod krem – w zależności od typu skóry lub zaleceń.
- Całościowa kuracja oscylować powinna wokół 28 dni.