Kobieta w medycznej bluzie we wzory
Uroda

Bluzy medyczne we wzory – w jakich placówkach się sprawdzą?

Choć w niektórych placówkach medycznych biały kitel nadal jest obowiązkowym elementem odzieży, liczba takich miejsc stale maleje. Nasza świadomość co do wpływu kolorów na samopoczucie jest coraz większa. W wielu placówkach spotkamy nawet nie tylko niebieskie czy zielone ubrania, ale także bluzy medyczne we wzory. Jak tego rodzaju odzież oddziałuje na samopoczucie pacjentów?

Bluza medyczna we wzorki – dlaczego kolor kitla ma znaczenie?

Początkowo branża medyczna białe, sterylne kitle medyczne zaczęła wzbogacać o niebieskie i zielone. Obie barwy są kojące i relaksujące, co pozwoliło wprowadzić poczucie bezpieczeństwa na wielu szpitalnych oddziałach. Choć bluza medyczna we wzorki w intensywnych kolorach może wydawać się elementem garderoby, który wprowadza chaos, są miejsca dla niej wręcz stworzone.

Bluza medyczna we wzorki przede wszystkim zmniejsza  dystans pomiędzy pacjentem a medykiem. Wielu chorych na sam widok białego bądź zielonego kitla odczuwa silny niepokój. Wzorki na bluzie lekarza czy pielęgniarki działają na odwrót – pacjent wykazuje zainteresowanie, nierzadko można zaobserwować nawet uśmiech na widok niecodziennego stroju medyka. Bluza medyczna we wzorki pozwala rozładować napięcie, dzięki czemu wykonywanie obowiązków pracownika medycznego jest dużo prostsze.

Bluza medyczna we wzorki dla pediatrów

Wizyta w przychodni czy pobyt na oddziale szpitalnym jest dla każdego dziecka stresującym przeżyciem. Bluzy medyczne we wzorki dla pielęgniarek pozwalają wprowadzić mnóstwo radości i swobody. Są także doskonałym sposobem na odwrócenie uwagi małych pacjentów od działań, które wzbudzają lęk. Szczególnie jeśli na bluzie medycznej znajdzie się nadruk postaci z doskonale znanej maluchom bajki. Nawiązanie rozmowy z chorym dzieckiem jest niezwykle trudnym zadaniem, kiedy mały pacjent ma przed sobą lekarza w sterylnym, białym kitlu. Bluza medyczna pozwala nawiązać relacje na przyjacielskiej płaszczyźnie, a sama rozmowa lekarza z młodym pacjentem może rozpocząć się od pytania, czy rozpoznaje postaci widniejące na bluzie.

Bluza medyczna we wzorki dla weterynarza

Bluzy medyczne we wzory bardzo często pojawiają się w placówkach weterynaryjnych. Dlaczego przedstawiciele tego zawodu decydują się na ten wybór, jeśli dla zwierząt nie ma on znaczenia? Odzież medyczna we wzory wykorzystana przez weterynarza ma przede wszystkim zmniejszyć stres odczuwany przez właściciela pacjenta kliniki weterynaryjnej. Nasze pupile doskonale nas znają, stąd też w chwilach, gdy odczuwamy niepokój, udziela się on również naszym zwierzętom. Bluza we wzory dla weterynarza ma za zadanie wprowadzić przyjazną atmosferę, która pozwoli właścicielowi, a co za tym idzie także zwierzęciu zrelaksować się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.