Starsze małrzeństwo siedzi na ławce
Bez kategorii

Wpływ kolagenu na stawy

Ludzie w młodości mają nadzieję na to, że zawsze będą czuć się dobrze – nic nie będzie bolało i zawsze będziemy cieszyć się dobrym zdrowiem. Życie jednak szybko to weryfikuje, a po przekroczeniu 25 roku życia produkcja kolagenu spada – a z tym wiąże się sporo problemów, których się nie spodziewaliśmy. Często w pierwszej kolejności przejmujemy się zmarszczkami i starzeniem się naszej skóry – ale o wiele bardziej trzeba przejmować się osłabieniem naszych stawów.

Gdy nic nas nie boli, możemy uprawiać sport i jesteśmy w pełni sprawni – nie wyobrażamy sobie nawet, jak nasze życie będzie wyglądało, gdy to stracimy – częściowo lub całkowicie. Musimy jednak przygotować się na to, że z roku na rok będziemy doświadczać większej ilości problemów. Pojawi się ból kolan, będziemy bardziej narażeni na kontuzje – a jeśli dodatkowo będziemy walczyć też z nadwagą i nadużywać szkodliwych substancji to kłopoty dopadną nas jeszcze szybciej.

Starsi ludzie często mówią o tym, iż żałują, że nie zajęli się profilaktyką o wiele wcześniej – wtedy, gdy problemom można było jeszcze zapobiegać. Jeśli nie zareagujemy na czas to pozostanie nam już tylko walka z bólem – ale najpewniej nigdy nie odzyskamy pełnej sprawności. Życie wtedy staje się o wiele trudniejsze i bywa tak, że nie radzimy sobie bez dodatkowej pomocy – stajemy się więc od kogoś zależni.

Teraz może Ci się wydawać, że nie jest to nic wielkiego – ale uwierz nam, że samodzielność będzie kiedyś tym, czego będzie Ci najbardziej brakowało. Nikt nie chce być ciągle skazany na drugiego człowieka – ale czasami nie mamy już innego wyboru. Postaraj się więc już teraz robić wszystko, aby temu zapobiec. A najlepiej jest zacząć od regularnego zażywania kolagenu – po to, aby opóźnić proces starzenia się organizmu i jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem oraz dobrym wyglądem. Czy wiesz jaki kolagen jest najlepszy na stawy ? Jeśli nie, to z tego artykułu się tego dowiesz – zachęcamy cię do lektury i zapoznania się z tym tematem.

Przyczyny problemów ze stawami

Poza wspomnianą już wcześniej, zmniejszoną produkcją kolagenu – często na problemy ze stawami mają wpływ nasze nawyki i nieprawidłowy tryb życia. Jeśli palisz papierosy to osłabiasz w ten sposób cały swój organizm – podobnie w przypadku alkoholu. Możesz sobie w tym czasie wmawiać, że w końcu tak czy inaczej rzucisz, więc nie ma w tym nic złego – ale powstające teraz uszkodzenia pozostaną z Tobą już na zawsze.

Bardzo zły wpływ na stawy ma nadwaga, z którą nie robimy nic przez dłuższy okres czasu. Także tutaj ludzie bardzo lubią obiecywać sobie, że w końcu “wezmą się za siebie” i zaczną się odchudzać – ale ten moment nigdy nie nadchodzi. Nasze stawy są cały czas obciążone i w pewnym momencie po prostu pojawi się ból – tak silny, że może on nawet uniemożliwić nam poruszanie się. Zwykle to dopiero wtedy dociera do nas, jaką krzywdę samodzielnie sobie wyrządziliśmy.

Okazuje się jednak, że także zbyt częste treningi i za dużo ruchu – mogą być szkodliwe dla naszych stawów. Człowiek musi szanować ograniczenia swojego ciała – nie jesteśmy w stanie nagle wstać z kanapy i przebiec 10 km. Ludzie trenują przez długi czas, aby coś takiego osiągnąć – jeśli my będziemy próbowali być lepsi i szybsi to najprędzej po prostu zniszczymy sobie stawy lub nabawimy się kontuzji. Trzeba mieć szacunek do swojego ciała i trzeba mieć po prostu cierpliwość – ruch to zdrowie, ale trzeba sobie zapracować na dobrą kondycje. To może trwać wiele miesięcy lub nawet lat – na pewno nie kilka dni czy tygodni.

Problemy ze stawami

Kolagen i jego właściwości

W momencie pojawienia się bólu stawów – mnóstwo osób od razu kupujemy sobie pierwszy lepszy krem lub maść, które uda im się znaleźć w aptece. Takie produkty mogą zapewnić nam ulgę na krótki okres czasu – ale nie rozwiążą one problemu. Poza oczywistą koniecznością zmiany swojego trybu życia – musimy też zająć się tym kłopotem od wewnątrz. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup kolagenu, który jest naturalnym budulcem naszego organizmu.

Jest to białko, które mamy w swoim ciele od zawsze – a po 25 roku życia produkujemy go coraz mniej. Rozsądnym krokiem będzie więc uzupełnienie jego poziomu – możemy to zrobić poprzez przyjmowanie kolagenu w płynie, proszku czy tabletkach. Kremy także zawierają jego niewielkie ilości, ale kolagen nie przenika przez skórę – nie ma takich właściwości.

To właśnie dlatego trzeba zadbać o jego suplementacje – ważne jest tylko to, aby wybrać tutaj dobry produkt. Musi on być w 100% naturalny i posiadać odpowiednie certyfikaty – nie chcemy przecież jeszcze bardziej sobie zaszkodzić. Koszt zakupu takiego środka będzie wysoki – ale nasze zdrowie powinno być zawsze na pierwszym miejscu i tutaj po prostu nie możemy przesadnie oszczędzać.

Jaki kolagen wybrać?

Jaki kolagen jest najlepszy na stawy? Gdy decydujemy się na zakup konkretnego kolagenu – warto wiedzieć, czym się one różnią. Co innego będziemy przyjmować w momencie, gdy chcemy wzmocnić włosy, skórę i paznokcie – a co innego w sytuacji, gdy doświadczymy bólu stawów. Zdaniem specjalistów na stawy warto przyjmować kolagen w proszku.

Co musimy sprawdzić przed zakupem? Upewnij się, że kupowany produkt zawiera także witaminę C oraz kwas hialuronowy – zwiększają one syntezę kolagenu. W takiej sytuacji warto sięgać po kolagen pozyskiwany z ryb – a konkretnie z ich skóry oraz łusek. Dlaczego? Dlatego, że jest on najlepiej przyswajalny i naturalny. Jeśli zależy Ci na dobrych efektach takiej kuracji to musisz przyjmować go przez długi czas i bardzo regularnie – na pewno nie grożą Ci tutaj żadne skutki uboczne, a efekty będą lepsze niż się tego spodziewasz.

Kolagen na stawy

Dbaj o siebie

Pamiętaj o tym, że wszystkie Twoje wybory mają wpływ na to, jak się czujesz – z czego na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę. Gdy jesteśmy młodzi to można zrozumieć to, że nie do końca jeszcze rozumiemy konsekwencje naszych działań – wtedy za to odpowiedzialni są nasi rodzice. Po przekroczeniu 18 roku życia musimy już sami dowiadywać się, jak trzeba dbać o swój organizm.

Stosowaniu kolagenu to na pewno krok w dobrym kierunku – ale uprawianie sportu czy dbanie o dobrą dietę to także coś, o co trzeba zadbać. Nikt Cię do tego nie zmusi, więc musi być to Twoja decyzja – każdego dnia trzeba robić dla siebie coś dobrego. Pamiętaj, że w starszym wieku niektórych błędów już nie naprawisz – teraz jest na to czas i warto tego momentu po prostu nie przegapić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.